Çözüldü VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

mankindv

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8*2/ 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
500gb SSD
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
Intel Core i5 11400H
minidump

Bu aralar çok fazla mavi ekran hatası almaya başladım. Ayrıca autopilot.dll hatası almaya devam ediyorum mavi ekran vermesiyle bağlantılı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    52,4 KB · Görüntüleme: 26
  • 3.png
    3.png
    76,3 KB · Görüntüleme: 25
  • 1.png
    1.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nvidia driverınız bozuk veya güncel değil. Aşağıdaki şekilde güncelleyin. Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
Nvidia driverınız bozuk veya güncel değil. Aşağıdaki şekilde güncelleyin. Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Çözüm
@xxMFIxx Tam olarak ne yapmam gerektiğini anlayamadım yanlış bir şey yapmak istemiyorum. İlk olarak neyi nasıl yapmam lazım tekrar anlatabilir misiniz?
Ekran kartı driverınızı düzgün bir şekilde tekrar yüklemeniz gerekiyor. Ancak üstte attığım DDU rehber linkini izleyerek yapın. Endişe etmeyin bilgisayarınız böyle bir işlemden dolayı hasar almaz. Güvenli moda girmeyi bilmiyorsanız diye anlattım. Yine yapamam diyorsanız youtubedan video izleyebilirsiniz.

Şu videoyu izleyebilirsiniz. Unutmayın nvidia driverınızı benim attığım linkten indirmelisiniz. Eski siteyi kullanırsanız yıllar öncesinin driverını indirirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@xxMFIxx Yani önce DDU rehberindekileri uygulayarak ilk yüklenen sürücüleri kaldırıp sonra ikinci linkten güncel sürücüleri mi indirmeliyim?
Güncel sürücüyü indirin masaüstünde beklesin. İnternetsiz güvenli modda DDU çalıştırıp ekran kartı sürücünüzü kaldırın. Daha sonra masaüstündeki indirdiğiniz dosyayı çalıştırıp ekran kartınızın driverını kurun. İşiniz bitince sistemi yeniden başlatın.

@xxMFIxx İnternetsiz güvenli modda sürücüyü kaldırıp sonra güncel olanını yükledim mavi ekran sorunu çözüldü gibi ama bu lanet Autopilot.dll hatası devam ediyor. Hatayı Microsoft'a sorduğumda
Overclocking (XMP) kapatıp test etmemi önermişlerdi. Bu şekilde çözülebilir mi?

@xxMFIxx İnternetsiz güvenli modda sürücüyü kaldırıp sonra güncel olanını yükledim mavi ekran sorunu çözüldü gibi ama bu lanet Autopilot.dll hatası devam ediyor. Hatayı Microsoft'a sorduğumda
Overclocking (XMP) kapatıp test etmemi önermişlerdi. Bu şekilde çözülebilir mi?

Mavi ekran sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Çözülebilir. İnternette servislerden Microsoft giriş servisini kapatmanızı da önermişler ama bu windows kurulumunuzda bir hata olabileceğini düşündürüyor bana. Alttaki 2 komutu cmd'yi yönetici başlatarak yazın. Bitince sistemi yeniden başlatın. Sorun alıyor musunuz bakarsınız.

SFC /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

@xxMFIxx ilk komut için "Windows Resource Protection did not find any integrity violations."
ikinci komut için "The restore operation completed successfully. The operation completed successfully." mesajı geldi. Ama hata hala devam ediyor. Diğer hatalarla bağlantılı olabilir mi
distributedcom 10016 uyarıları ve Microsoft-Windows-DeviceManagement-Enterprise-Diagnostics-Provider 2545 hatası da alıyorum. Windows kurulumu yaparken windows 10 pro kurulumu yapmıştım. Aldığım anahtar kodu windows 10 enterprise için çıkınca sürüm değişmişti. Bununla bağlantısı vardır belki de.

@xxMFIxx ilk komut için "Windows Resource Protection did not find any integrity violations."
ikinci komut için "The restore operation completed successfully. The operation completed successfully." mesajı geldi. Ama hata hala devam ediyor. Diğer hatalarla bağlantılı olabilir mi
distributedcom 10016 uyarıları ve Microsoft-Windows-DeviceManagement-Enterprise-Diagnostics-Provider 2545 hatası da alıyorum. Windows kurulumu yaparken windows 10 pro kurulumu yapmıştım. Aldığım anahtar kodu windows 10 enterprise için çıkınca sürüm değişmişti. Bununla bağlantısı vardır belki de.
Windows ISO Tool ile mi USB hazırlayıp kurmuştunuz? Windows 10'u indirdiğiniz site Microsoft değilse sorunlu iso indirmiş olabilirsiniz. İsterseniz temiz kurulum yapabilirsiniz. USB'yi ya Rufus'la ya yine Windows ISO Tool ile indirin.

Geri
Yukarı