ViewSonic VX2458-C Flicker Testi

Ben IPS kullanıyorum. Şu ana kadar yaptığım testler flicker olmadığını gösteriyor. Ancak gün içinde çok baktığımdan dolayı da baş ağrısı oluyor olabilir. Bazı şeylerin kaçışı yok maalesef.
Bünyesel bir durum demek kalıyor geriye artık ne yapalım. Ama cidden gözleri bozmamak gerek. Tek korkum o.

@painkiller yaptığım yeni testler sonucu, internetten de edindiğim bilgilere göre, parlaklık artınca flickr azalıyor ve %100 olunca sıfırlanıyor.

Ancak yüsek parlaklığın da sorunları var, her zaman %100 parlaklıkta kullanılmaz. Anladığım kadarıyla parlaklık ve flickr arasındaki "sweet spot"u bulmak gerek. :)

@SideWinder eğer ben parlaklığı %100 kullanırsam ertesi gün Samanyolu TV’deki Beşinci Boyut’taki tipler gibi olurum eminim:)

0C4CEEBA-F06B-4AD9-B3E3-FDF40B32BFD3.jpeg
CB911D01-0B5F-467A-915D-BDFDDEB03580.jpeg

Anladığım kadarıyla parlaklık ve flickr arasındaki "sweet spot"u bulmak gerek. :)
Onun için bir çalışma yapalım bence:) İhtiyacımız var buna çünkü:)

@painkiller bugün eski CF390 VA panel monitörümü ve VX3276 2K monitörü yan yana koydum ve telefonun video modunu açıp test yaptım.

Samsung panelde her parlaklık düzeyinde neredeyse hiç flickr oluşmazken, ViewSonic rezil haldeydi. Gözlerimin neden ağrıdığını buldum sanırım.

Samsung da ViewSonic de "Flick Free" diye satılan modeller, ikisi de uygun fiyatlı model. Üstelik ViewSonic IPS, yani daha iyi olmasını bekliyor insan.

Videoları yükleyeceğim Drive'a, buraya atarım. Cidden ilginç bir sonuç oldu benim için.

@SideWinder hadi ya. O zaman sanki gelecekte Viewsonic için “NOOOO” diyeceğiz gibi bir durum var:) Ben açıkçası eğer böyleyse bir daha almam Viewsonic:)

Kesinlikle. Normalde daha Pahalı Dell bir monitör almayı düşünüyordum. Gerek yok deyip bunu almıştım. Demek ki bir hikmeti varmış.

Hayır üstelik FlickrFree diye satılıyor. :( Göz ağrısı da cabası

Kesinlikle. Normalde daha Pahalı Dell bir monitör almayı düşünüyordum. Gerek yok deyip bunu almıştım. Demek ki bir hikmeti varmış.

Hayır üstelik FlickrFree diye satılıyor. :( Göz ağrısı da cabası
Aynen Samsung bakmıştım ben de sonradan bunda kampanya var diye bunu seçmiştim. Bir süre idare edeceğim artık mecbur sonra geçiş yaparım ve kesinlikle IPS olacak ama Viewsonic olmayacak benim de. Gözümden düştü direkt.

Aynen Samsung bakmıştım ben de sonradan bunda kampanya var diye bunu seçmiştim. Bir süre idare edeceğim artık mecbur sonra geçiş yaparım ve kesinlikle IPS olacak ama Viewsonic olmayacak benim de. Gözümden düştü direkt.

Şu an bir konu açıyorum. @ViewSonic Türkiye 'ye bunu sormak lazım.

Renk sorunu olur, başka sorun olur anlarım. Ancak ergonomiyi bozan bir durum var gibi duruyor ortada. Belki panelleri kaliteli değildir, en azından bunu öğrenmiş oluruz.

Geri
Yukarı