ViewSonic VX3258-MHD Renk döngüsü ve titreme problemi

Nartive

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Daha önce de buraya kullandığım monitörle ilgili problemimi yazmıştım fakat çözüm bulamadım. Birçok farklı platformda benzer problemlere de baktım ve onlarda çözüm bulamamışlar. Her neyse monitörü bu şekilde bu zamana kadar kullandım.
Monitör farklı bilgisayarlarla, farklı kablolarla defalarca kez denendi ve bu renk döngüsüne girme olayının monitörden olduğuna kanaat getirdim. Ekranda kırmızı, yeşil, mavi, beyaz renkler sırasıyla geçip gidiyor ve bazen de kullanırken ekranın tam ortasında bir çizgi çıkıyor. Bu çizgi çıktıktan sonra titreme başlıyor, daha sonra ise yine renk döngüsü.
Tüm bunların dışında bir de şu sıralar karşılaştığım ve size asıl sormak istediğim husus olan ses problemini paylaşayacağım. Örneğin monitörden ayar değiştiriyorum. Mesela FreeSync'i açıyorum, monitörden tuhaf bir dızz sesi geliyor ve bu ses 4-5 saniye sürüyor. Artık monitörden korkmaya başladım bir şey olacak diye. Aranızda böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Ses çıkması sebebi nedir?
Monitör sizce miadını doldurmuş mu? Çünkü birkaç bilgisayarcıyla konuştum onlarda pek çözülebilir gibi bakmadılar olaya. Ayrıca ViewSonic teknik desteğine benzer şekilde götürülen monitörler için de çözüm bulunamamış. Ayrıca bazen ekranın sol tarafında kırmızı pikselleşme de oluyor. Yani anlayacağınız monitör tam bir problem yuvası.
Monitör: ViewSonic VX3258-PC-mhd.

Dosya Ekleri

• IMG_20201209_003141.jpg
    IMG_20201209_003141.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 45
  • 1.png
    1.png
    178,5 KB · Görüntüleme: 53
  • 2.png
    2.png
    149 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör: