ViewSonic XG2401 alınır mı?

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
2. el 1000TL'ye buldum. CS ve Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynayacağım. TN panelin özelliklerini bilerek satın alacağım. ViewSonic iyi bir marka mıdır, bu ürünü alınır mı sizlere sormak istedim. Deneyerek alacağım ve yeri de çok yakın bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el 1000TL'ye buldum. CS ve Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynayacağım. TN panelin özelliklerini bilerek satın alacağım. ViewSonic iyi bir marka mıdır, bu ürünü alınır mı sizlere sormak istedim. Deneyerek alacağım ve yeri de çok yakın bana.

ViewSonic güzel bir markadır.
O monitörde alınır bence.

Viewsonic iyi bir markadır ancak 200-300 TL daha koyup sıfır ve garantili bir VA/IPS panel monitör almak varken şahsen almazdım.
Açıkçası görsellikten çok hız ve akıcılık önemli olduğu için o ikisini tercih etmedim, edecek olsaydım da IPS ederdim fakat pek fazla araştıramadım çünkü herkes bir şeyler söylüyor. İnternetteki yorumlara bakacak olursam hiç monitör almamam benim için daha iyi. Sizin bir öneriniz var mı?

Açıkçası görsellikten çok hız ve akıcılık önemli olduğu için o ikisini tercih etmedim, edecek olsaydım da IPS ederdim fakat pek fazla araştıramadım çünkü herkes bir şeyler söylüyor. İnternetteki yorumlara bakacak olursam hiç monitör almamam benim için daha iyi. Sizin bir öneriniz var mı?
Akıcılık bakımından fark edilir fark yok, o devir geride kaldı. Bakmanız gereken tek şey ışık sızması ve ghosting bence. Çok kuşkuluysanız Vatan, vb. tarzı mağazalara gidip denemenizi öneririm. Ben olsam alabiliyorsam IPS, alamıyorsam VA panel alırdım. TN ise hiç bulaşmazdım.
Biraz çıkabilirim derseniz: AOC C24G1 24" 1ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Çıkamam derseniz (VA panel):

Akıcılık bakımından fark edilir fark yok, o devir geride kaldı. Bakmanız gereken tek şey ışık sızması ve ghosting bence. Çok kuşkuluysanız Vatan, vb. tarzı mağazalara gidip denemenizi öneririm. Ben olsam alabiliyorsam IPS, alamıyorsam VA panel alırdım. TN ise hiç bulaşmazdım.
Biraz çıkabilirim derseniz: AOC C24G1 24" 1ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Çıkamam derseniz (VA panel):
Bu ürünlerde ışık sızması veya ghosting olup olmadığı konusunda bir bilginiz var mı?
Bir de curved yerine düz ekran tercih edeceğim, curved'e alışmak zamanımı alabilir ve baş dönmesi yapabilir o konularda hassasım.

Bu ürünlerde ışık sızması veya ghosting olup olmadığı konusunda bir bilginiz var mı?
Bir de curved yerine düz ekran tercih edeceğim, curved'e alışmak zamanımı alabilir ve baş dönmesi yapabilir o konularda hassasım.
Blurbusters tarzı sitelerden yorumları ve incelemeleri okuyabilirsiniz.

Ek olarak:

Birkaç ay öncesine kadar kullanıyordum. 1000 TL civarına satmıştım. Renk doğruluğunda çok iyi. Tasarlanan ile alınan çıktı arasında fark yok gibi. BF1, BF5, Call of Duty (Hardcore Search&Destroy, Warzone), Rainbow Six Siege oynadım. Hızlı ve tepkisel bir monitör. Rekabetçi oyunlarda siyah dengelemeyi arttırın ve Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız digital vibrance ayarını %70 yapın.
Bulabilirsem yabancı incelemelerde kalibrasyon cihazı ile yapılmış ayarları atarım.
Şunu da ekleyeyim şu anda 27", 1080P, IPS, 10 BIT, 1 milyar renk veren, geniş renk gamutlu (%132 SRGB, %95 DCI-P3), 1 MS MPRT tepki süreli monitör ( MSI OPTIX MAG274R) kullanıyorum. Aradaki hız farkını anlayamıyorsunuz. Aksine canlı ve daha kaliteli renkler ile hem oyun/film keyfiniz çok artıyor hem de bu canlılıkta hedefi seçmeniz kolaylaşıyor gibi. Dokular daha canlı olduğundan mekana kamufle olmuş düşmanı dekordan ayırt etmek kolaylaşıyor, renk/ton farkı artıyor gibi geldi bana.
XG2401 için en ideal ayarlar:
Kontrast: 73
Parlaklık: 43
Renkler: Kırmızı 97, Yeşil: 97, Mavi 100
Netlik: 50
Görünüm Modu: Standart
Yanıt verme zamanı: Standart
Düşük giriş gecikmesi: Ultra Hızlı
Siyah Dengeleme: 0 (ben Rainbow Six Siege, Pubg ve BF5'te en iyi verimi 5'te alıyorum)
Ekleme: Netliği 100 de yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Az önce Vatan Bilgisayar'a çıktım ve TN, IPS, VA arasındaki farkları gözlemledim. TN panel oldukça kötü görünüyor, sanki monitörün üzerine çay dökülmüş ve kurumuş gibi hafif sarımsı rengi vardı. Asus marka IPS panel bir monitör gördüm gerçekten de on numara görüntüsü vardı oradaki yetkili birisiyle görüştüm ve IPS panel satın alma kararı verdim 144Hz 1MS düz ekran ucuz yollu bir IPS panel monitör alacağım. Sizin bu şekilde önerdiğiniz maksimum 1300 bandında bir ürün var mıdır?
Son olarak ASUS VP249QGR isimli monitöre karar verdim fakat oyunlarda 1MS'ten 4MS'e çıktığı görülüyor bu nedenle çekiniyorum açıkçası, şu anda en uygun fiyat ÇiçekSepeti adlı sitede 1.489TL. Bu monitöre rakip ise ViewSonic XG2405 isimli monitör, şu anda en uygun fiyat Trendyol adlı sitede 1.743TL. İleride bu konuyu ziyaret edecek arkadaşlar için fikir bırakayım diye düşündüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı