ViewSonic 24" XG2401 alınır mı?

Bence alınmaz. Yerinde olsam XG240R modeline yönelirdim. Giriş gecikmesi yani input lag gelişmiş veya ultra yapınca sorun oluşuyorBu konuyu incele bana ait= Viewsonic XG 2401 Siyahlaşma Sorunu - Technopat Sosyal

Ben FPS ve Rekabetçi oyunlar oynadığım için özellikle TN panel istiyorum hem sorunyaşamamak hemde hız açıdından . Ben resim photoshop otocat veya programcı değilim vb gibi. Renklere önem veren programlarlada işim yok. Benim işim hız ile verilen tepki ile o yüzden özellikle TN panel monitör tercihimdir.

XG2401 için bu resimleri ekleyip çok da kötü bir sonuç değil diyorsanız eğer bence bu monitörü kullanmamışsınız çünkü ben 10 gün önce aldım ve aşırı bi derece overshoot oldu garantiye gönderdim para iadesi aldım o yüzden XG240R doğru bi seçenek bu açıdan.
XG240R bütçemi aşıyor daha uygun yok mu?

XG240R bütçemi aşıyor daha uygun yok mu?
Valla kardeş şöyle söyleyim ben çok monitör araştırdım. Dediğim gibi XG2401 aldım sorun çıktı ve sorunsuz olanı da overshoot yapıyor aşırı derecede baş ve göz ağrısı yapıyor. Şu an ben buradan 12 taksitle almayı planlıyorum ViewSonic XG240R 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı. Dediğim gibi ben rekabetçi FPS oyunları oynuyorum hız, anında yanıt, düşük giriş gecikmeleri benim için önemli değerler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla kardeş şöyle söyleyim ben çok monitör araştırdım. Dediğim gibi XG2401 aldım sorun çıktı ve sorunsuz olanıda overshoot yapıyor aşırı derecede baş ve göz ağrısı yapıyor. Şu an ben buradan 12 taksitle almayı planlıyorum ViewSonic XG240R 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı. Dediğim gibi ben rekabetçi FPS oyunları oynuyorum hız, anında yanıt, düşük giriş gecikmeleri benim için önemli değerler.
Tamam da bu durum konuştuğumuz gibi seninkine has bir sorun. Genelinde bu denli bir sorun yok. Sadece dediğim gibi ultra fast ayarlarında bir miktar ghosting var.

En düşün ayarlara bile alsanız VA ve IPS panelin en yüksek ayarlarından daha hızlı.

XG240R bütçeyi zorluyorsa alınabilir. Ben aldığımda XG2402 vardı alternatif olarak ama stoklarda yoktu hiçbir yerde o nedenle XG2401 aldım.
Yazılım güncellemesi ve kasa dışında aynı monitör.

Tamam da bu durum konuştuğumuz gibi seninkine has bir sorun. Genelinde bu denli bir sorun yok. Sadece dediğim gibi ultra fast ayarlarında bir miktar ghosting var.

En düşün ayarlara bile alsanız VA ve IPS panelin en yüksek ayarlarından daha hızlı.

XG240R bütçeyi zorluyorsa alınabilir. Ben aldığımda XG2402 vardı alternatif olarak ama stoklarda yoktu hiçbir yerde o nedenle XG2401 aldım.
Yazılım güncellemesi ve kasa dışında aynı monitör.
Buyurun. İlk resim XG2401. İkinci ise XG240R

Dosya Ekleri

• 1022EF94-EE5C-4ADF-82CD-22AE0989C85F.png
    1022EF94-EE5C-4ADF-82CD-22AE0989C85F.png
    147,2 KB · Görüntüleme: 65
  • BEEF583D-2655-46DE-8FDD-ECC61D18650A.png
    BEEF583D-2655-46DE-8FDD-ECC61D18650A.png
    119,2 KB · Görüntüleme: 65
Tamam işte dediğim gibi Ultra fast ayarda biraz ghosting var.
Diğerleri de 60 Hz testi falan zaten. Önce attığınız görseli bir araştıın.
Konunun başından beri aynı şeyi atıp duruyorsunuz.
Bunu kaç defa açıkladım.
Attığınız kaynağı da dikkatlice okursanız zaten bunu anlatıyor.
Ayrıca attığınız görselde 144 Hz önemli bu da alt kısım ve sorunsuz.
Ayrıca 60 Hz veya Ultra fast ayarlarda olduğunu söylüyor.
Pcmonitorinfo benim de sevdiğim ve sürekli takip ettiğim bir site ama arada yanlış bilgiler de verebiliyor. Gecikme değerleri konusunda falan.
Dikkate alınması gereken kısım burası. Tabii bu monitörü konsolda kullanmayacaksan.

Dosya Ekleri

• 635616AC-34A5-4237-B036-77F955B3CA90.png
    635616AC-34A5-4237-B036-77F955B3CA90.png
    98,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Tamam işte dediğim gibi ultra fast ayarda biraz ghosting var.
Diğerleri de 60 Hz testi falan zaten. Önce attığınız görseli bir araştıın.
Konunun başından beri aynı şeyi atıp duruyorsunuz.
Bunu kaç defa açıkladım.
Attığınız kaynağı da dikkatlice okursanız zaten bunu anlatıyor.
Ayrıca 60 hz veya ultra fast ayarlarda olduğunu söylüyor.
Pcmonitorinfo benim de sevdiğim ve sürekli takip ettiğim bir site ama arada yanlış bilgiler de verebiliyor. Gecikme değerleri konusunda falan.
Madem 60HZ de yapılıyor o zaman neden XG240R de bi sorun yok?

Maden 60HZ de yapılıyor o zaman neden XG240R de bi sorun yok?
Yazılımı yeni. Aynı paneli kullanıyor ikisi arasında sadece yazılım farkı var.
Ultra fast ayarında XG240R daha başarılı. Bunu konunun başından beri söylüyorum zaten.

Aynı şeyleri 10 defa yazdım neredeyse ama ilerleme kat edemiyoruz.

Piyasadaki birçok monitörde en hızlı ayarlar düşük ayarlara göre daha sorunlu. XG2401’de en hızlı ayarlada belli belirsiz ghosting var, 144 Hz altında belirgin ghosting var.

XG240R’ da en hızlı ayarda sorun yok. Tek farkı bu ve kasası. Daha önce de söylediğim gibi ben 2 ms değil de 1 ms saniye kullanmak istiyorum diyenler XG240R alabilir.

Yazılımı yeni. Aynı paneli kullanıyor ikisi arasında sadece yazılım farkı var.
Ultra fast ayarında XG240R daha başarılı. Bunu konunun başından beri söylüyorum zaten.

Aynı şeyleri 10 defa yazdım neredeyse ama ilerleme kat edemiyoruz.

Piyasadaki birçok monitörde en hızlı ayarlar düşük ayarlara göre daha sorunlu. XG2401’de en hızlı ayarlada belli belirsiz ghosting var, 144 Hz altında belirgin ghosting var.

XG240R’ da en hızlı ayarda sorun yok. Tek farkı bu ve kasası. Daha önce de söylediğim gibi ben 2 ms değil de 1 ms saniye kullanmak istiyorum diyenler XG240R alabilir.
Bu yazıyı siz yazmış olamazsınız? Sorun değil di bu? XG240R’ da en hızlı ayarda sorun yok. Tek farkı bu ve kasası. Daha önce de söylediğim gibi ben 2 ms değil de 1 ms saniye kullanmak istiyorum diyenler XG240R alabilir. Bizde yorulduk bizde size bunu anlatamıyoruz. Diyoruzki bu model bu modelden daha başarılıysa karseşim bak bunda böyle böyle sorun var, böyle böyle sorunlar yaşarsın, bunlar senin için sorun değilse al kullan. Ama bize kalırsa alma git şunu al diyoruz işte. XG240R veya XG2402 YAZILIMSA YAZILIM konusunda, Kasaysa Kasa, hangi konuda daha başarılı ise onu al diyoruz. Demekki önceki versiyonlar sorunmuşki adamlar bu sorunu da ortadan Kaldırmışlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı