ViewSonic 24" XG2401 alınır mı?

Bu yazıyı siz yazmış olamazsınız? Sorun değil di bu? XG240R’ da en hızlı ayarda sorun yok. Tek farkı bu ve kasası. Daha önce de söylediğim gibi ben 2 ms değil de 1 ms saniye kullanmak istiyorum diyenler XG240R alabilir. Bizde yorulduk bizde size bunu anlatamıyoruz. Diyoruzki bu model bu modelden daha başarılıysa karseşim bak bunda böyle böyle sorun var, böyle böyle sorunlar yaşarsın, bunlar senin için sorun değilse al kullan. Ama bize kalırsa alma git şunu al diyoruz işte. XG240R veya XG2402 YAZILIMSA YAZILIM konusunda, Kasaysa Kasa, hangi konuda daha başarılı ise onu al diyoruz. Demekki önceki versiyonlar sorunmuşki adamlar bu sorunu da ortadan Kaldırmışlar.
Beni çıldırmaya mı çalışıyorsunuz?

Neden anlamıyorsunuz neden?

XG2401 ile XG240R arasında 400 TL hatta bazen daha da fazla fiyat farkı var. Arkadaş yukarıdaki mesajında XG240R benim için pahalı dedi.

"Konu da XG2401 alınır mı?" ben de şu şu artıları ve şu eksileri var. Bu 2 ms kullanırım diyenler alır 1 ms kullanırım diyenler 400 TL fazla verip XG240R alır diyorum.

Troll müsününüz, kasıtlı mı yapıyorsunuz anlamadım. Mesajları mı okumuyorsunuz? Gerçekten çok garip, çok garip. Ben böyle bir şey görmedim...

Aralarındaki performans olarak tek fark XG240R'ın ultra fast ayarında ghosting konusunda daha başarılı olması. Bu da sadece ortalama 1 ms'lik bir fark demek. Bu farkı anlamak imkansız.

Aynı cümleyi belki 20 defa kurdum. Kasıtlı mı yapıyorsunuz?
Sana sonuna kadar katılıyorum ama maalesef ki bütçe.
Bütçe diyor ya. Biz 1 haftadır ne konuşuyoruz? Yeni mi anlıyorsunuz?

Yoksa ben burada 6000 TL'lik monitör tavsiye ederim.
XG240R bütçemi aşıyor daha uygun yok mu?
Hala XG240R diyorsunuz. Ne diyeyim artık söyleyecek söz bulamıyorum...

Tartışmayı birtirmek adına önde gelen TN modellerin testlerini ekliyorum.
ASUS MG248Q

1573984123173.png

ASUS PG27VQ

1573984192681.png

BENQ XL2411 (Turnuvalarda yaygın olarak kullanılır)

1573984260947.png

AGON AG251FZ

1573984348464.png

1573984379259.png

1573984400842.png

4K IPS

1573984852507.png

XG240R 60 Hz
1573985093506.png

144 Hz göründüğü gibi en hızlı ayarlar yine en iyisi değil. İddianızın temeli yok. @Walker38

1573985237426.png

Ayrıca ufo testi alıntıladığın sitede XG2401 hakkında ne yazdığına keşke bir baksaydın.

1573985841595.png

Artılarında: Harika F/P, harika siyahlar TN paneller için, mükemmel kontrast, mükemmel homojenlik bulanıklaşma yok, bir TN panel için harika renkler, flicker free vs vs.

Olumsuz yönleri olarak da şunları söylemiş: Panel kaplaması mat, yine de Asus PG278QR, Acer XB271HUA 'den daha iyi.
Çeşitli ayarlarda parlaklık değişmiyor yani ayarlara özel parlaklık ayarı yok. Farklı gama ayarları yok.
ICC profil için kullanmış olduğum markanın mı profilini indirmem lazım? Daha verimli olması için. Yoksa farklı bir markanın profilide oluyor mu? Bir de XG2401 için pek profil bulamadım galiba. Tftcentral adresine baktım ama orada çıkmadı. Öneriniz var mıdır? @dogant
Kusura bakmayın konuya tesadüfen bakarken tekrar gördüm. Ben Reddit'te bir konudan bulmuştum pek emin olmamakla birlikte bu profil diye düşünüyorum.

Modele göre profil arayın. "XG2401 ICC profile" yazınca sonuçlar çıkıyor.

Dosya Ekleri

• ufotestasus.jpg
    ufotestasus.jpg
    408,1 KB · Görüntüleme: 43
  • XG240R-blur-144Hz.png
    XG240R-blur-144Hz.png
    292,3 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19,3 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Tamam işte dediğim gibi Ultra fast ayarda biraz ghosting var.
Diğerleri de 60 Hz testi falan zaten. Önce attığınız görseli bir araştıın.
Konunun başından beri aynı şeyi atıp duruyorsunuz.
Bunu kaç defa açıkladım.
Attığınız kaynağı da dikkatlice okursanız zaten bunu anlatıyor.
Ayrıca attığınız görselde 144 Hz önemli bu da alt kısım ve sorunsuz.
Ayrıca 60 Hz veya Ultra fast ayarlarda olduğunu söylüyor.
Pcmonitorinfo benim de sevdiğim ve sürekli takip ettiğim bir site ama arada yanlış bilgiler de verebiliyor. Gecikme değerleri konusunda falan.
Dikkate alınması gereken kısım burası. Tabii bu monitörü konsolda kullanmayacaksan.
Hocam yardımın lazım. Monitör alacağım ve bu monitör gözume çarptı.https://www.vatanbilgisayar.com/vie...1ms-144hz-freesync-g-sync-gaming-monitor.html TN panel kalitesi ile flat ekran olması diğeri ise, curved ve VA olması
%40 Lol, %30 Dızı,Fılm %30 hikaye oyunları oynuyorum. Ne yapmalıyım kafam karıştı. XG240' ın fiyatı çok uygun geldi.

Hocam yardımın lazım. Monitör alacağım ve bu monitör gözume çarptı.https://www.vatanbilgisayar.com/vie...1ms-144hz-freesync-g-sync-gaming-monitor.html TN panel kalitesi ile flat ekran olması diğeri ise, curved ve VA olması
%40 Lol, %30 Dızı,Fılm %30 hikaye oyunları oynuyorum. Ne yapmalıyım kafam karıştı. XG240' ın fiyatı çok uygun geldi.
Rekabetçi FPS oyunları haricinde TN panele pek gerek yok. IPS ya da VA alabilirsiniz. Attığınız monitör alınabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı