Viewsonic XG2401 incelemesi

Herkesin bildiği gibi Viewsonic görüntülüme aygıtları üzerinde çalışan bir firma. Bugün sizlere 19. 10.2019 tarihli zamanda almış olduğum Viewsonic XG2401 incelemesi yapacağım. Öncelikle kutu içeri ile başlayalım:
  • 1 adet DP to DP kablosu
  • 1 adet monitör güç kablosu
  • Kullanma kılavuzu
  • Garanti belgesi
  • Monitör ve sabit olması için tabanlığı
Teknik özellik olarak:
Boyut : 24 inç
Çözünürlük: 1920x1080 FHD
Tazeleme hızı(Hz): 144Hz
Tepkime süresi: 1 MS
Panel tipi: TN
Free-Sync desteği: Mevcut
Bağlantı noktaları: 2xHDMI 1 DisplayPort
Ses: 2x2 watt
Pivot dizayn.
Düşük İnput Lag
Jak girişi

Bunların yanında teknik özelliklerinin ötesinde tasarımdaki kulaklık askısı gayet güzel, hiç değilse masa üzerinde dağınıklık olmamakta.
Bir de artılar ve eksiler olmakta.

Artılar:
FreeSync, tepki süresi, yenileme hızı, giriş gecikmesi, siyah stabilizasyonu, göz yormayan titreşimsiz ve anti mavi ışık filtresi teknolojileri, oyuncu modu ve modları, kaliteli ergonomik standı, yansıma önleyici kaplama. Kablo toplama gereci.

Eksiler:
Monitörün kendi ayarının dışına çıkarsanız bütün ayarları dikkatli ve göz önünde bulundurarak yapmalısınız.
Freesync yapacaksanız DP kablosunu kullanmanızı tercih ederim. Monitörü alırken hem teşhir ürünü hem de kendi ürünümü test ettim ölü piksel konusunda ve hiç görmedim. Oyunculara göre tasarlanmış olan XG2401 gayet güzel parasını hak ediyor.

Fotoğraf çekme yeteneğim kötüdür.
P20 Lite ile çekilmiştir.

IMG_20191021_191929.jpg

IMG_20191021_191856.jpg

IMG_20191021_191908.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
VX2457 var TN panel ve görüntü daha doğrusu renk kalitesi galiba baya kötü. Yıllar sonra öyle hissetmeye başladım. Tabi bahsettiğim monitör çok giriş seviye sayılır malzeme kalitesi falan da öyle dandik yani. Ama Viewsonic monitör işinde başarılı bu monitör bile onu hissettirdi bana. XG2402 neden tercih etmediniz?

VX2457 var TN panel ve görüntü daha doğrusu renk kalitesi galiba baya kötü. Yıllar sonra öyle hissetmeye başladım. Tabi bahsettiğim monitör çok giriş seviye sayılır malzeme kalitesi falan da öyle dandik yani. Ama Viewsonic monitör işinde başarılı bu monitör bile onu hissettirdi bana. XG2402 neden tercih etmediniz?
Bütçem el vermedi. Zaten 2.000 TL civarı veremezdim. Bu yüzden kararımı TN Panel olan XG2401 de kıldım. Ben bu monitörü arkadaşımda da test ettim ve hoşuma gitti. Monitörün renk geçişleri beni hayran bıraktı oyun içerisinde Scope açınca özellikle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı