Virüs programına gerek var mı?

Saçmalık da burada değil mi? Zero day açık olsa zero day açık olduğunu anlayamayacak ve %100 oran veremeyecekler. Halihazırda bilinen virüslerle test ediyorlar.
Biraz fazla emin konuşuyorsunuz gibime geliyor. Dosya analiz edildikten sonra zararlı olduğu anlaşılabilir. Bunun zor veya mümkün olmayan durumları da olabilir, ama bilmediğim için bilen birinin konuşması daha iyi olur.

Herhangi bir bilgiye sahip olmadan saçma sapan yorumlar yazma teşebbüsünde bulunanlar olmuş.
Windows Defender ile sürekli veritabanı güncellemesi yapıp, her hafta tam tarama yapıp sıradan kullanıcının günlük kullanımındaki senaryolarla test ettiğimde bilgisayara "güvenli güvenli" deyip, her hafta gerçekleştirdiğim tam tarama sonrası da bu yazılımın sisteme "temiz" deyip gerçekte ise zararlıların sistemde cirit attığını çok kez gördüm.
Ayrıca sistem kaynaklarınızı verimsiz kullanıp, sisteminizi de yok yere şişirip bilgisayarınızın da yavaşlamasına neden olur bu yazılım.

Bu yazılımın dışında olan güvenlik yazılımlarını kullanmakta fayda var. Ama gidip de genel manada, o yazılımdan bile daha kötü yazılımlar ile Avast/AVG gibi yazılımları tercih de etmeyin sakın.

Benim, Windows işletim sistemi üzerinde hangi yazılımı kullanmayı tercih ettiğimi cümle alem bilir. O yüzden önerilerimi gereksiz yere tekrarlayıp da beni sık takip eden ve bu konularda benim yorumlarımı teker teker okuyan Sosyal'deki arkadaşlarımızı da sıkmak istemem :)

Ben virus programi kullanmiyorum girdigim siteler sabit bir de tarayicimda reklam engelleyicim var korkum yok her acidan.

@Murat5038 Murat hocam mutlaka antivirüs bulundurulmasını önerir.
Şahsen onun düşüncesini merak ediyorum.
Dediğin gibi kullanılması zorunluluktur bilgilerini dosyalarını değersiz görmeyen biri için. Tersi ise kullansa da olur kullanmasa da.
Güvenliğe önem veren güvenlik araçları kullanması lazım temel olarak AV kullanması lazım kullanmıyorsa cahildir.

Geri
Yukarı