Android Telefon İçin Antivirüs Programına Gerek Var mı?

yigitako

Hectopat
Daha fazla  
Androide virüs taraması gerekli midir? Gerekliyse Android için Kaspersky almaya gerek var mı yoksa bedava programlar işimi görür mü?

Gereklidir. Hatta güvenlik şirketleri artık, İnternete bağlı bütün cihazları korumak için çeşitli çözümler üretiyorlar. Bitdefender BOX, Norton Core Router gibi. Bu ürünlerin güvenlik yazılımlarının yerini alacağını düşünüyorum. Ama ona daha zaman var. Kısacası ihtiyacınıza göre Multi-Device bir güvenlik paketi satın alıp hem PC, MAC üzerinden hemde Mobil vs. cihazlarınız üzerinden koruma elde edebilirsiniz.

Kullanılması gerektiğine dair görüşle bir derdim yok.

Ama ben kullanılmadığında da bir sorunla karşılaşılmayacağından yanayım.

Bir nevi dijital ortamın trafik kurallarına uyan bir birey olmanız şart, az çok.
Sizin böyle bir şey demeniz açıkçası beni şaşırttı. Yakın zamanda WannaCry tehlikesi Windows açığı olan SMB 1.0 açığını kullanarak yerleşebiliyordu. Ama güvenilir şirketlerin ürünlerinin Symantec, Kaspersky gibi Firewall ve diğer ağ saldırısı teknolojileri bunların bulaşmasını engelledi. Kim bilir daha neler çıkacak Petya'da son zamanlarda popülerdi. Çoğu kişi antivirüs'ü tek bir koruma olarak sanıyor. Ama önemli olan diğer kısımları'da var. Bazıları; Firewall, IPS, IDS, AI veya ML gibi teknolojilerdir. Bunları en iyi kullanan yazılımlar belli Symantec, Kaspersky ve Bitdefender.
Örnek verecek olursak, kendim evimde kullandığım güvenlik yazılımım'dan vereyim. Gördüğünüz gibi bir çok Windows açığına kendi çok önceden önlemini almış. Yani kısacası daha ne tehlikeler çıkacağı belli değil. Herkes'den önlemini almasını tavsiye ediyorum.
NS IPS.jpg
NS IPS Petya.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı