Çözüldü Antivirüs programına gerek var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
Sizce antivirüs programı bilgisayarımda işe yarar mı? Korsan oyunlarla hiçbir alakam yok. Bütün oyunlarım Steam veya Epic Games'ten. Bilmediğim sitelerden bir şey de indirmiyorum. Antivirüs programına gerek var mı?

Çözüm
Gerekir. Örneğin WannaCry saldırısında internete bağlı olmak bile (SMB açık ve antivirüs yok.) virüsü bulaştırıyor.

Ücretli Önerim:

• Kaspersky Internet Security
  • Norton 360
  • Bitdefender Internet Security
Ücretsiz:

• Kaspersky Security Cloud Free
  • Bitdefender Free
Eğer KSC Free kullanacaksanız @unnamedington in ince ayarlar konusuna bakın. KSC Free+Comodo Free Firewall kombosuny öneririm.
Yanlış bilgilendirmiyorum. Defender, arkadaş virüs indirse bile engelleyip siliyor zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Aynen dostum mükemmel bir algılama gücüne ve silme gücüne sahip.

Kaspersky yüklediğimizde Windows Defender'ı devre dışı bıraksak sorun olur mu?

Önerdiğim de bu zaten çünkü arkada ufak ufak da olsa RAM tüketiyor.

Evet, antivirüs yazılımı mutlaka olmalı ama Windows Defender gibilerinden değil. Veritabanı kısıtlı ve zararlılar tarafından kolayca devre dışı bırakılabiliyor.

En azından Comodo veya Kaspersky olsun. Windows Defender'dan çok daha iyi oldukları kesin.

Falanca işi yapmıyorsanız gerek yok diyenler var. Bazen en güvendiğimiz sitelerde bile virüs veya zararlı potansiyelli faaliyet olabiliyor. Teknobiyotik örneğinde görmüştük.

Şu kadar süre antivirüs kullanmıyorum, hiç virüs bulaşmadı diyen var. Antivirüs kullanmadan virüs olduğunu nasıl kesin bir şekilde anlayacaksınız?
Kaspersky yüklediğimizde Windows Defender'ı devre dışı bıraksak sorun olur mu ?
Otomatik olarak devre dışı kalıyor, sizin ek işlem yapmanıza gerek yok.

Vallahi geçen gün başımdan geçen şeyi anlatayım, bir oyunun incelemesine bakacaktım aratma yaptım ve ilk çıkanlardan 3.siteye girmiştim herhalde, normal sade bir siteydi lakin Kaspersky bu sitenin trojan içerdiğini fark etti ve bilgisayarıma sızmasını engelledi. Yani demem o ki en basit temiz görünen şeylerden bile virüs bulaşabiliyor tavsiye ederim

Kaspersky yüklediğimizde Windows Defender'ı devre dışı bıraksak sorun olur mu ?
Kaspersky ya da herhangi bir antivirüs yüklediğin zaman Windows Defender uyarı veriyor bu uyarı şu anlamda: "bilgisayara yeni bir antivirüs yüklendi etkinleştirmek istiyor musunuz" gibi bir uyarı veriyor eğer buna evet derseniz Windows Defender'in yerine o antivirüs geçiyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı