Çözüldü Antivirüs programına gerek var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
Sizce antivirüs programı bilgisayarımda işe yarar mı? Korsan oyunlarla hiçbir alakam yok. Bütün oyunlarım Steam veya Epic Games'ten. Bilmediğim sitelerden bir şey de indirmiyorum. Antivirüs programına gerek var mı?

Çözüm
Gerekir. Örneğin WannaCry saldırısında internete bağlı olmak bile (SMB açık ve antivirüs yok.) virüsü bulaştırıyor.

Ücretli Önerim:

• Kaspersky Internet Security
  • Norton 360
  • Bitdefender Internet Security
Ücretsiz:

• Kaspersky Security Cloud Free
  • Bitdefender Free
Eğer KSC Free kullanacaksanız @unnamedington in ince ayarlar konusuna bakın. KSC Free+Comodo Free Firewall kombosuny öneririm.
Bir bilgisayara virüs bulaşmaz, kullanıcı virüsü bilgisayara kendi bulaştırır. Bilgisayardan az çok anlayan biri olarak ben virüs programı kullanmıyorum. Eğer kullanmamayı düşünüyorsanız girdiğiniz sitelere, indirdiğiniz programlara ve açtığınız linklere dikkat etmenizi şiddetle öneririm.

İnsanları yanlış bilgilendiriyorsun farkındaysan. Kaspersky Windows Defender'dan daha az yavaşlatıp çok daha kapsamlı koruma sunuyor. Oltalama teknikleri ile her an her virüsü indirme riski var.

Yanlış bilgilendirmiyorum. Defender, arkadaş virüs indirse bile engelleyip siliyor zaten.

Eğer önemli verileriniz varsa sadece çizgi film izleseniz bile olmalı bence.
Emaillerden vs. kolayca gelebilen Fidye virüslerinin geri dönüşü olamayabiliyor.

Ha şahsen ben sadece Steam'den, Epic'den oyunlar satın alıp oynayan, Adobe Cloud ile amatör bir şekilde grafik işleriyle uğraşan biriyim ve pek ihtiyaç duymuyorum. "Formatı çakmak" benim için sadece zaman kaybı. Siz de kendi değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

Alakası yok adam oltalama taktiği ile bir siteden fidye virüsü indirme ihtimali var.
Kaspersky Security Cloud ve Comodo firewall 2'lisini öneririm ve bedava. Paralı istiyorsanız Kaspersky İnternet Security. Kaspersky Windows Defender'dan az RAM kullanıyor ve CPU.
Bilgisayari dikkatli kullanırsa bir sey olmaz. Defender o kadar kötü değil ama Kaspersky kadar da iyi değil.

Alakası yok adam oltalama taktiği ile bir siteden fidye virüsü indirme ihtimali var.
Kaspersky Security Cloud ve Comodo firewall 2'lisini öneririm ve bedava. Paralı istiyorsanız Kaspersky İnternet Security. Kaspersky Windows Defender'dan az RAM kullanıyor ve CPU.

Kaspersky yüklediğimizde Windows Defender'ı devre dışı bıraksak sorun olur mu ?

Geri
Yukarı