Virüs sebebiyle okula gitmeye korkmak

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Virüsten dolayı okula gitmeye korkuyorum ama gitmezsem de devamsızlık hakkım bitecek.
Ne yapacağımı bilmiyorum, kiminle konuşsam "hmm, evet evet, okulları açmamaları lazımdı" falan diyor ama bir öneri falan vermiyorlar.

Sınıfımız 10-20 kişi olsa korkmam ama 40 kişi var sınıfta. Hadi 3-5 kişi gelmedi dersek en az 35 kişi var demektir, ki sınıf da çok büyük değil, bayağı bi' kişi yan yana oturuyor.

Okulun geneli de pek farklı değil, mesela teneffüslerde ve çıkışta koridorlar ve merdivenler bile tıkış tıkış oluyor, sosyal mesafe falan artık kimsenin umurunda değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüsten dolayı okula gitmeye korkuyorum ama gitmezsem de devamsızlık hakkım bitecek.
Ne yapacağımı bilmiyorum, kiminle konuşsam "hmm, evet evet, okulları açmamaları lazımdı" falan diyor ama bir öneri falan vermiyorlar.

Sınıfımız 10-20 kişi olsa korkmam ama 40 kişi var sınıfta. Hadi 3-5 kişi gelmedi dersek en az 35 kişi var demektir, ki sınıf da çok büyük değil, bayağı bi' kişi yan yana oturuyor.

Okulun geneli de pek farklı değil, mesela teneffüslerde ve çıkışta koridorlar ve merdivenler bile tıkış tıkış oluyor, sosyal mesafe falan artık kimsenin umurunda değil.
Okul? İlkokul ortaokul lise?

Valla hocam eğer hiç gitmek istemiyorsanız madem virüs sebebiyle bunu okula bildirin belki sizi yok yazmazlar. Bunun dışında bence okula gidin. Eğer sınıfta 2 kişi pozitif çıkarsa karantinaya alınıyor sınıf. Evde kendiniz de çalışabilirsiniz belki Youtube'den konu anlatımlarıyla ancak okul gibi olur mu bilemeyeceğim.

Aileniz okul idaresi ile bu konu hakkında konuşursa yüz yüze eğitimden muaf kalabiliyorsun sanırım. Öyle bir şeyler duymuştum; bir araştırın.

Geri
Yukarı