Okula gitmeye korkuyorum

Hocam öğrenmek istediğim şey bu seni rahatsız eden elemanlar nasıl uzun boylu kalıplı falanmı kalıbı ne olursa olsun sen karşılığını koy ki onlar senin korkmadığını anlarlar zaten onlar senin korktuğunu bildikleri için böyle davranıyorlar fakat sen bunlara bir gün sağlam bi rest çeker üstüne allah ne verdiyse tekme tokat kafa göz dalarsan alayını iki seksen yere uzatırsın merak etme kavga etmekten korkma ölmezsin sen onlara daldığın an onlar neye uğradığını şaşırır zaten,denizlideysen ben onları aldırayım bizimkilere

Saçma sapan tavsiyelerde bulunmayın daha kötü olur.

Babanla konuş herşeyi. Okula beraber gidin. O elemanları korkutsun. Sonrada disiplin kuruluna şikayet edin hemen. Ceza alsınlar ailelerine telefon etsinler.

Üzülme kardeşim korkma.

Hala devam ederse de dayı amca abi bul dövdür!

Okul birşey yapmazsa polise şikayet et babanla milli eğitime şikayet et! Hakkını ara! Çekinme!

Hangi şehir okul? Biz yardımcı olalım? Gerekirse ben döverim o yobaz kekoları!

Korkma ve üzülme!

Bu çocuk niye cevap yazamiyor? Böyle bir durumda bile banladınızmı çocuğu?

Bende tabletten yazıyorum kendi kendine kelime harf değiştiriyor tablet diye benide 3 kere banladınız! Nasılsa ev sahibi daima haklı degilmi? Eleştirilermekte banlamada üstünüze yok! Ama sizi eleştirmeye gelince banla gitsin!!!!!

Sana zorbalık yaparlarken ses kaydı al. Müdüre git. Eğer müdür ilgilenmezse polise git ses kaydı ile. En garantisi bu olur. O zorbalar inkar ederse kanıtın olur.

10. Sınıf öğrencisiyim. Okulda kendini bir sey sanan birkac cocuk var bana surekli vuruyorlar. Altimdan sira cekiyolar zorla kantine gonderiyorlar. Gitmeyince dovuyorlar. Okuldan sogudum karsilik da veremiyorum oyle sessiz kaliyorum ama sessiz kalinca daha cok vuruyorlar. Okula gidesim yok artik normalde derslere calismaya hevesliyim ama artik okuyasim falan kalmadi. Kimseye sikayet de edemiyorum korkuyorum. Ben ne yapmaliyim? Yardim eder misiniz? Lutfen.

Ailene anlatmalısın en kısa süre içinde. Hayat böyle insanlarla dolu ama korkma, Müdür neden vardır işte bu yüzden seni koruyacaktır, Dışarıda polis niye çünkü seni korumak için o yüzden korkmana gerek yok ailen var, yetkililer var gereğini yaparlar. Başına gelen normal birşey sürekli birçok insanın başına geliyor bizimde başımızdan böyle şeyler geçiyor o yüzden sırf bu yüzden okuldan çekinmene gerek yok. Üniversite ortamanı görsen çok sevinirsin gerçekten, yapı olarak kendine yakın bulabileceğin insanlarla dolu biryer düşün o yüzden okuldan vazgeçme, o sana vuran insanlarda genelde ya okuldan uzaklaşan tipler yada ailesinden şiddet gören veya sorunlu gençler bence sen onlara üzülmelisin.

Arkadaş dün çevrimiçiymiş. Yakında cevap gelir.
Şiddet içeren hiç bir cevabı dinleme. Eğer dövdürtürsen yada döversen aynısını yaparlar sana. Aynı şekilde dövdürtürsen yada döversen, suç iki tarafta olur. Legal yöntemleri uygula. Şikayet etmek istiyorsan sağlam kanıtların olsun. Bence direk okul değiştir.

Tesekkur ederim hepinize. Sinif ögretneni ile konustum. Ogretmende o cocuklarla konustu suan rahatim. Hepinize tekrar tesekkur ederim. Bu arada banli oldugum icin cevap vermedim. Ozur dilerim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı