Virüslü siteye girmek

Zero-day açıklarından bahsediyorum. Tabii ki de açık olmadan bulaşamaz. O yüzden zırt pırt her şeye güncelleme geliyor.

Hocam her zero-day açığında biri hekleniyor zaten, hatta kişinin bütün verilerinin çalındığı söyleniyor. Virüslü bir siteye girerseniz zero-day olduğu zaman kesinlikle hek falan olur benden demesi yani.

Lütfen emin olmadığınız sallama bilgilerle insanların aklını karıştırmayın. Bir şey indirilip açılmadığı sürece bilgisayara virüs bulaşmaz. O zaman her önüne gelen site sahibi, ziyaretçinin makinesine miner yüklesin.
İndirilme yapılmasa bile siteye girildiği anda bilgisayara yüklenebiliyor. Sallama bilgi değil kendim yaşadım.

İndirilme yapılmasa bile siteye girildiği anda bilgisayara yüklenebiliyor. Sallama bilgi değil kendim yaşadım.
Aynen dostum, eminim ki siteye girdiğin an bilgisayarına bir şeyler yüklenip virüs bulaştırmıştır. İlkel tarayıcılarda kendi kendine dosya indirme mümkün olabilir ama o dosyayı açmadığın sürece sana zarar veremez.

Aynen dostum, eminim ki siteye girdiğin an bilgisayarına bir şeyler yüklenip virüs bulaştırmıştır. İlkel tarayıcılarda kendi kendine dosya indirme mümkün olabilir ama o dosyayı açmadığın sürece sana zarar veremez.
Demek istediğim olayı anlamadın sanırım. Bazı virüslü sitelerde virüs dosya indirme olmadan bilgisayara sızabiliyor.

Demek istediğim olayı anlamadın sanırım. Bazı virüslü sitelerde virüs dosya indirme olmadan bilgisayara sızabiliyor.
Öyle bir şey yok dostum, senin başına gelen olay başkadır, sen gidip başka yorumlamışsındır. Bunu bir web developer olarak söylüyorum. Websitesi gidip de senin makinene sızamaz.

Öyle bir şey yok dostum, senin başına gelen olay başkadır, sen gidip başka yorumlamışsındır. Bunu bir web developer olarak söylüyorum. Websitesi gidip de senin makinene sızamaz.

Sızabilir fakat milat öncesi tarayıcılarda sızabilir. :D
Sandbox'un vs. olmadığı gibi diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı