Virüsten nasıl kurtulurum?

kerroo

Femtopat
Daha fazla  
Dün sabah crack FL Studio indirmeye çalıştım ve virüs bulaştı gece 2 de Google hesabıma bir hesap girmiş ve YouTube kanalıma 100'e yakın video yüklemiş hepsi. Crack uygulama indirme videoları görünce şifrelerimi değiştirdim. Bilgisayarıma virüs taraması yaptım, çıkan tehlikeli yazılımları sildim. YouTube'dan gördüğüm bilgisayar temizleme videosunda gördüklerimi yaparak sildiğim dosyaların çekirdeklerini sildim ama içimde hâlâ kötü bir his var. Başka ne yapabilirim? Virüs silinmiş midir? Format atmak gerekli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün sabah crack FL Studio indirmeye çalıştım ve virüs bulaştı gece 2 de Google hesabıma bir hesap girmiş ve YouTube kanalıma 100'e yakın video yüklemiş hepsi. Crack uygulama indirme videoları görünce şifrelerimi değiştirdim. Bilgisayarıma virüs taraması yaptım, çıkan tehlikeli yazılımları sildim. YouTube'dan gördüğüm bilgisayar temizleme videosunda gördüklerimi yaparak sildiğim dosyaların çekirdeklerini sildim ama içimde hâlâ kötü bir his var. Başka ne yapabilirim? Virüs silinmiş midir? Format atmak gerekli mi?
Silinmiş olabilir ama ben senin yerinde olsam temiz format atardım hocam.

Formata gerek yok fakat bende kötüsünü yaşamıştım aynı sorunu yaşayan bir arkadaş yazdı onla aynı VPN kullanıyormuşuz o yüzden olduğunu düşünüyoruz benim de sizin gibi içim rahat etmedi format attım 5 dakikamı almadı.

Kaspersky veya Malwarebytes ile tarama yap.
Hesaplarının şifrelerini değiştir.

Hocam ağır bir virüs indirmişiniz Kaspersky ile tarama yapın aynı hissi bende yaşadım içinizde kötü bir his kalırsa format atın. Bu arada o videoları silmediyseniz videoyu atabilir misiniz merak ettim.

Ağır virüs arkadaşlar aynen(!), sanarsınız cihaza Wannacry girdi... Muhtemelen adamın şifresini ele geçirmişler bilgisayara bulaştırdığı muhtemelen keylogger cinsi virüsle(klavyede bastığın tuşları kaydeden bir virüs cinsi) sonra da hesap gitmiş.

Öncelikle içinde virüs olmayan bir cihazla şu google şifreni değiştir ve bütün cihazlarda oturumu kapattıracak bir ayar vardı onu uygula. İşte şu linkteki ayar.
Bütün hesaplarının şifrelerini değiştirmeni tavsiye edeceğim çünkü adamların elinde diğerleri de olabilir.

İkinci olarak cihazı Kaspersky ve Malwarebytes ile tarat. Artık cihazda Keylogger mı vardır, ne vardır ne yoktur muhtemelen çaresine bakar bu ikili.

Üçüncü olarak korsan indirmeni her ne kadar önermesem de indireceksen de eli yüzü düzgün sitelerden indir. Ülkede bilgisayar okuryazarlığının olmamasının sonucu bu, eline klavyeyi alan format yazmış. Zamanında bu ban sebebi değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum.

Dostum aynı olay benim başıma geldi yakın bir zamanda Adobe kurulumu yapıyordum bulaştı Instagram, Gmail falan her şey gitti. Bilgisayarı kaptığım gibi format atmaya götürdüm attırdım bence sende format atmalısın.

Ağır virüs arkadaşlar aynen(!), sanarsınız cihaza wannacry girdi... Muhtemelen adamın şifresini ele geçirmişler bilgisayara bulaştırdığı muhtemelen keylogger cinsi virüsle(klavyede bastığın tuşları kaydeden bir virüs cinsi) sonra da hesap gitmiş.

Öncelikle içinde virüs olmayan bir cihazla şu Google şifreni değiştir ve bütün cihazlarda oturumu kapattıracak bir ayar vardı onu uygula. İşte şu linkteki ayar.
Bütün hesaplarının şifrelerini değiştirmeni tavsiye edeceğim çünkü adamların elinde diğerleri de olabilir.

İkinci olarak cihazı Kaspersky ve Malwarebytes ile tarat. Artık cihazda keylogger mı vardır, ne vardır ne yoktur muhtemelen çaresine bakar bu ikili.

Üçüncü olarak korsan indirmeni her ne kadar önermesem de indireceksen de eli yüzü düzgün sitelerden indir. Ülkede bilgisayar okuryazarlığının olmamasının sonucu bu, eline klavyeyi alan format yazmış. Zamanında bu ban sebebi değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum.

Keylogger ağır virüs değil mi hocam? Sonuçta hesaplarınızı çalıyor.

Ağır virüs arkadaşlar aynen(!), sanarsınız cihaza wannacry girdi... Muhtemelen adamın şifresini ele geçirmişler bilgisayara bulaştırdığı muhtemelen keylogger cinsi virüsle(klavyede bastığın tuşları kaydeden bir virüs cinsi) sonra da hesap gitmiş.

Öncelikle içinde virüs olmayan bir cihazla şu Google şifreni değiştir ve bütün cihazlarda oturumu kapattıracak bir ayar vardı onu uygula. İşte şu linkteki ayar.

İkinci olarak cihazı Kaspersky ve Malwarebytes ile tarat. Artık cihazda keylogger mı vardır, ne vardır ne yoktur muhtemelen çaresine bakar bu ikili.

BitDefender ile tarattım. Kasperysky ile taratmama gerek var mı?

Geri
Yukarı