Visage incelemesi

Xenomorphic

Hectopat
Oyunu bitirdim korku oyunlarının fanı olanların kesinlikle kaçırmaması gereken oyun olduğunu düşünüyorum.

Visage gerçek olduğu kadar psikolojik alana da bir yolculuktur ve evdeki keşifleriniz sırasında kendinizi kayıp ağaç evlere, kasvetli mezarlıklara, psikiyatrik tesislere ve hatta bir süpermarkete taşınmış bulabilirsiniz. Bunu yaparak, lanetli yerde yaşamış olan diğerlerinin trajik ve ürkütücü hikayelerini öğrenirsiniz. Her "bölüm" bir karaktere bağlıdır ve kendi bulmacalarına sahiptir.

Oyunun artı yönleri.
+Hikaye her oyunda olduğu gibi sıradan görünüyor ama oyunun sürükleyici olması bunu bir nebze düşünmememize neden oluyor.
+Oyundaki atmosfer çok mükemmel tam rahatladım derken aslında en korktuğunuz anlar olduğunu fark ediyorsunuz.
+Bana göre bütün korku ve gerilim oyunları arasındaki en büyük baş yapıt diyebilirim.

Oyunun eksi yönleri.
-Oyunda müzikler üzerinde biraz çalışılması gerekiyor.
-Çanta sistemi biraz oyunu etkiliyor gibi.

Gerçekten söyleyebilirim ki visage oynamış olduğum kendi kategorisinde en güzel oyundur tabii ki biraz daha bütçe ayrılmış olsaydı muazzam bir oyun ortaya çıkacağından emindim gerek atmosferi olsun gerek zamanlamalar olsun gerekse tam rahatladığımı düşündüğüm anlardan bir anda ortalığın karışması olsun ve en önemlisi bir evle sınırlı kalmayıp farklı farklı boyutlara zihinsel yolculuk olsun vazgeçilmezlerim arasına girmeyi başardı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
puan 8/10
Çekmiş olduğum videoyu film gibi izleyebilirsiniz mikrofon kaydı yapmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı