VMware ile macOS Catalina'da Apple kimliği oluşturulabilir mi?

Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, iPhone kullanıcısıyım ve "bu cihazda çok sayıda iCloud oluşturuldu." hatası alıyorum. Müşteri hizmetleriyle konuştuğumda bir şey yapılamayacağını söylediler. Ben de biraz araştırdığımda macOS gibi yerlerden iCloud oluşturulduğunu gördüm. Sanal makineye altta bıraktığım makaleden macOS kursam, yeni Apple kimliği oluşturabilir miyim?
Makale: https://www.technopat.net/2020/05/07/vmware-macos-catalina-kurulumu/.
@Recep Baltaş.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, iPhone kullanıcısıyım ve "bu cihazda çok sayıda iCloud oluşturuldu." hatası alıyorum. Müşteri hizmetleriyle konuştuğumda bir şey yapılamayacağını söylediler. Ben de biraz araştırdığımda macOS gibi yerlerden iCloud oluşturulduğunu gördüm. Sanal makineye altta bıraktığım makaleden macOS kursam, yeni Apple kimliği oluşturabilir miyim?
Makale: https://www.technopat.net/2020/05/07/vmware-macos-catalina-kurulumu/.
@Recep Baltaş.
Oluşturulur ancak seri numarasından dolayı ekstra modifiye gerekebilir aşağıdaki kod gibi. Onun dışında işinizi görecektir muhtemelen.

[CODE title="Kod"]board-id = “Mac-27ADBB7B4CEE8E61”
hw.model.reflectHost = “FALSE”
hw.model = “iMac14,2”
serialNumber.reflectHost = “FALSE”
serialNumber = “D25L207FF8JC”
smbios.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.ROM.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.MLB.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.ROM = “3c0754a2f9be”[/CODE]

@453482 Intel işlemciye sahibim fakat VMware ücretli olduğu için mecbur sanal kullanacağım. Yavaşlığı sadece Apple kimliği oluşturacağım için umursamam.
İşlemci: Intel i5 3230M.
İlk önce şunu belirteyim, VMware paralı değil. Bazı versiyonları paralı. Mesela VMware Workstation ücretsiz olarak yüklenebilir. Onun dışında VirtualBox için bu kodun çalışan versiyonunu bilmiyorum. Başka arkadaşlar bilgili olabilir belki ancak ben VMware dışında VirtualBox'da iCloud çalıştırmak ile ilgili bir bilgiye sahip değilim.

@453482 tamam hocam VMware kullanacağım, bir de makalede 15.5 sürümü kullanılmış, şu an 16 sürümü mevcut. Programda bazı editlemeler olduğu için aynı sürümü kullanmayı düşünüyorum fakat bulamadım.
VMware 15.5 sürümünü nereden bulabilirim?

@453482 tamam hocam VMware kullanacağım, bir de makalede 15.5 sürümü kullanılmış, şu an 16 sürümü mevcut. Programda bazı editlemeler olduğu için aynı sürümü kullanmayı düşünüyorum fakat bulamadım.
VMware 15.5 sürümünü nereden bulabilirim?
Neredeyse bir şey fark etmeyecektir. 16 sürümünü kullanın. Daha güncel olduğu için sorunlar azaltılmış olabilir. Ayrıca VMware için "Unlocker" kullanmayı unutmayın.

@453482 ISO indikten sonra gelişmeleri bildireceğim hocam.
@453482 hocam unlocker VMware 16'yı modlayamadı. macOS kısmı gözükmüyor yani.
Readme dosyasında 15'e kadar denendiği yazmış zaten. VMware 15 sürümünü nereden bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@453482 ISO indikten sonra gelişmeleri bildireceğim hocam.
@453482 hocam unlocker VMware 16'yı modlayamadı. macOS kısmı gözükmüyor yani.
Readme dosyasında 15'e kadar denendiği yazmış zaten. VMware 15 sürümünü nereden bulabilirim?
Buradan muhtemelen indirebilmeniz lazım. Ayrıca Unlocker'ı "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneği ile açtığınıza emin olun.

Geri
Yukarı