Vodafone 64 MBPS internet hız sorunu

xravel

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 ay önce Vodafone 64 Mbits 240 GB AKK paketine abone oldum. İlk zamanlar sorunsuz olan internet hızım bir anda 3 Mbit e düştü ve aylardır beni süründürüyor. Vodafone' a defalarca telefon ettim TTNet ekiplerini gönderdiler apartmandaki kutuya baktılar bizden kaynaklı bir sorun yok dediler. Vodafone bizden de kaynaklı bir sorun yok hızınız 76 Mbits olarak gözüküyor bir elektrikçi çağırıp kablolarınızı kontrol ettirin dediler. 2 farklı elektrikçi çağırdım ikiside kablolarda sıkıntı yok dedi. Yeni modem satın aldım 15-20 farklı PC-Tablet-Telefonla test yaptım sonuç yok.
Şu an 64 Mbits olması gereken internet hızım test yapınca önce 15-16 mbit düzeyine fırlar gibi oluyor sonra sanki bir yerde sınırlandırma varmış gibi geri 3 mbit düşüp kalıyor. Yükleme hızım ise 4 mbit yani yükleme hızım normal indirme hızım da sıkıntı var.
Modem arayüzünü açınca şöyle bir görüntü var.
1.png

Burada görünene göre yanlış anlamadıysam benim hızım 75 Mbit olmalı ama değil. Sizce sorun nerede ?

Modem = TP-LINK TD-W9970

Tabloda gorunen 76772 mbps sizin kullandiginiz hat uzerinden alabileceginiz maximum hiz. Ancak siz iss tarafindan saglanan paketinizdeki hizi kullanabilirsiniz. Bolgenizdeki santrale gidip durmu anlatmalisiniz, yardimci olacaklardir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı