Vodafone faturalı hatta tarife iptal edilir mi?

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Yaklaşık 3-4 senedir Vodafone hat kullanıyorum. Şu anda kullandığım tarifeye geçen sene bu zamanlarda geçmiştim. Tarifenin 1 yıllık taahhüdü vardı ve o taahhüt 6 Ocak'tan itibaren bitecek. 32 liraya kullandığım tarife 2 gün sonra 55 lira olacak yani. Vodafone bana geçebileceğim 2 tane tarife sundu fakat benim istediğim şey tarifeyi değiştirmek değil, kullandığım tarifeyi tamamen iptal etmek. Hattım faturalı olduğu için böyle bir şey mümkün müdür bilmiyorum. Faturalı hatlarda tarife iptali diye bir şey var mıdır? Vodafone sitesinde ve uygulamasında sadece tarife değişikliği seçeneği var. İptal etmek mümkün değilse, hattımı faturalıdan faturasıza taşıyarak sorunumu çözebilir miyim? Bir de 1-2 ay sonra tekrar faturalı hatta geçmek istediğim zaman bir sorun çıkar mı?

Tarifemi iptal etme sebebini de yazayım bu arada. Kullandığım hattı ben ortaokula giderken almıştık ve bu yüzden hat babamın üzerine kayıtlı. Babamın üzerine kayıtlı olduğu için indirimli öğrenci paketlerinden falan yararlanamıyorum. Bir de hat ile ilgili işlem yapacağım zaman bazen hat sahibinin de yanımda olması gerekebiliyor. Babam da çalıştığı için elim kolum bağlanıyor ve işimi halledemiyorum. Bu sıkıntılar olmasa bile kullandığım hattın artık kendi üzerime kayıtlı olmasını istiyorum. Hat sahibini değiştirmek için tarifemde taahhüt bulunmaması gerekiyormuş. Benim geçebileceğim tarifeler hep 2 yıl taahhüt veriyor. Yani tarifeyi değiştirirsem 2 yıl daha hattı kendi üzerime taşıyamayacağım. İptal etmezsem işimi halledene kadar boşu boşuna her ay 55 TL para ödeyeceğim. Tarifeyi iptal etmek istememin sebebi bu.

Geçen ay hat taşıma işini halledecektik fakat o hafta sokağa çıkma yasakları tekrar başladı. Babam hafta içi çalıştığı için sadece cumartesi günü halletme şansım vardı yasak yüzünden o iş de yattı. Hat taşıma işini halledene kadar boşuna para vermemek için ne yapayım sizce bu durumda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vodafone Yanımda üzerinde kendinizi kullanıcı olarak gösterip tarifelerden yararlanma yok mu Turkcell gibi? Belki o şekilde çözersiniz.

Zamanında araştırmıştım fakat tarifesiz olarak faturalı kullanılmıyor sanırım. Taahhüt süresi biter bitmez siz bir işlem yapmazsanız otomatik olarak uzatıyor. Geçen gün taahhütüm biter bitmez faturasıza geçmiştim, size de tavsiye ederim.

Zamanında araştırmıştım fakat tarifesiz olarak faturalı kullanılmıyor sanırım. Taahhüt süresi biter bitmez siz bir işlem yapmazsanız otomatik olarak uzatıyor. Geçen gün taahhütüm biter bitmez faturasıza geçmiştim, size de tavsiye ederim.

Evet bana da faturalı hattı tarifesiz kullanmak saçma olur gibi gelmişti de belki bilmediğim bir şey vardır diye sorayım dedim. Peki ben şimdi hattımı faturasıza geçirsem 1-2 ay içinde tekrar faturalıya geçireceğim zaman bir sorun teşkil eder mi? Faturasıza geçtikten sonra 2-3 ay içinde faturalıya geçiş yapılamaz tarzı bir kural var mıdır bir fikriniz var mı?

Bana faturalıda kalmam için çok dil dökmüşlerdi. Faturalı kullanmamız onlar için çok kazançlı olduğundan seve seve geçireceklerdir diye tahmin ediyorum. Hem taahhüt olmadığı için de geçirememe durumu olmaz bence. Yine de ya bir Vodafone mağazası çalışanlarına ya da 542'ye sorup kesin cevabı öğrenin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı