Vodafone Net müşteri hizmetlerine ulaşabilen var mı?

yika38

Gigapat
Makaleler
11
Yer
Kayseri
Modemimizle ilgili yaşadığımız bir sıkıntıdan dolayı müşteri hizmetlerine ulaşıp modem değişimi isteyecektik ama hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. 0850 542 0542 numarasının bitmek bilmeyen telesekreterini geçtikten sonra bekliyoruz da bekliyoruz... 5 dakika, 10 dakika, 15 dakika, 20 dakika... Bir türlü ulaşamıyoruz. Yaklaşık 1,5-2 ay öncesinde tak diye ulaşırdık, nasıl bu kadar ulaşılamaz oldu, hayret ediyorum.

Madem internet sorunları bölümünüz bu kadar yoğun, o zaman kampanyalara vereceğiniz önceliği biraz da internet sorunlarına verseniz nasıl olur? Kampanya ve taahhütlere gelince dakik İngiliz, bağlantı sorunlarına gelince mırın kırın.

Neyse, konumuz bunlar değil. Asıl sorularım şunlar:
  • Müşteri hizmetlerini hangi sebeple aradınız?
  • Ulaşabildiniz mi?
  • Ulaşabildiyseniz nasıl ulaştınız? Telesekreteri nasıl geçtiniz?
  • Ulaşmak için Vodafone'u kaç defa aradınız? Kaçar dakika beklediniz?
Cevaplarsanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 5-6 aylık Vodafone Net abonesiyim. Bundan 1 buçuk ay önce beni paket değişikliği önerisi için aradılar. "Hızınızı yükselteceğiz" falan dediler, ben de kabul ettim, etmez olaydım. Kabul ettikten 1 veya 2 gün sonra internetim kesildi ve 33 gün boyunca da gelmedi. Bu 33 süre boyunca defalarca müşteri hizmetlerini aradım, "arıza kaydınız oluşturuldu, ilettik" gibisinden beni 1 aydan fazladır oyaladılar.

Artık interneti kapattırmak istiyordum ama aşağı yukarı 800-900 TL cayma bedeli çıkaracaklardı. Bu sebeple kapattırmaya pek yanaşamadım. Ama en üzücü olan şey, beni 33 gün boyunca 1 kez bile aramadılar, 1 kere bile sms/mesaj atmadılar. 33 günü sonunda bir hanım efendi bana bir şifre söyleyerek, bunu modemin arayüzündeki şifre ile değiştirmemi istedi. Şifreyi yazıp, kaydet dememle internet geldi.

Yani olay bu kadar basitmiş aslında. İşin ehli bir insan çıkınca karşıma, çözdü sorunumu direkt.

Tabii internet geldikten sonra bana sms yoluya ulaşarak, mağduruyetim için faturamda indirim yaptılar.

33 günü sonunda bir hanım efendi bana bir şifre söyleyerek, bunu modemin arayüzündeki şifre ile değiştirmemi istedi. Şifreyi yazıp, kaydet dememle internet geldi.
İnterneti ilk bağlattığımızda (2015) biz de benzer durumu yaşadık. O zamanlar HG532S modem verilmişti ve herhangi bir kuruluma gerek kalmadan internetin çalışacağı yazıyordu. Taktık, çalışmadı. Müşteri hizmetlerine bir türlü ulaşamadık. En sonunda uzun bir bekleyişin ardından ehli birisine bağlanıp kullanıcı adı ve şifre alarak internete bağlanabilmiştik.

Yalnız sizinkisi daha ilginçmiş. Hız yükseltmesi sonrası internet neden gider ki?

Taahhütümüz bittikten sonra Millenicom veya Kablonet'e geçmeyi düşünüyoruz, çünkü DOCSIS altyapıya rağmen Packet Loss ve ping sorunu yaşıyoruz. Ancak Ekşi Sözlük'te taahhüt iptaliyle ilgili o kadar olumsuz yorum var ki iptal ettirmeye korktuk.

Düşünün, paket değişimi oluyor ve internet kesiliyor. 1 ay internetsiz kaldım. Bir de bana "zamanı geri getiremeyiz ama sizin için bir telafi indirimi uygulayacağız" diyorlar yüzsüzce.

Bir de bana "zamanı geri getiremeyiz ama sizin için bir telafi indirimi uygulayacağız" diyorlar yüzsüzce.
En azından indirim yapmışlar, bu da büyük bir başarı. Bunu yapmayıp yetmiyormuş gibi haklarında çıkmış THH kararına itiraz eden ISS'ler bile var. Umarım uzun süre sorunsuz kullanırsınız. :)

----------
Sorumuza geri dönelim: Müşteri hizmetlerine ulaşabilen var mı?

Modemimizle ilgili yaşadığımız bir sıkıntıdan dolayı müşteri hizmetlerine ulaşıp modem değişimi isteyecektik ama hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. 0850 542 0542 numarasının bitmek bilmeyen telesekreterini geçtikten sonra bekliyoruz da bekliyoruz... 5 dakika, 10 dakika, 15 dakika, 20 dakika... Bir türlü ulaşamıyoruz. Yaklaşık 1,5-2 ay öncesinde tak diye ulaşırdık, nasıl bu kadar ulaşılamaz oldu, hayret ediyorum.

Madem internet sorunları bölümünüz bu kadar yoğun, o zaman kampanyalara vereceğiniz önceliği biraz da internet sorunlarına verseniz nasıl olur? Kampanya ve taahhütlere gelince dakik İngiliz, bağlantı sorunlarına gelince mırın kırın.

Neyse, konumuz bunlar değil. Asıl sorularım şunlar:
  • Müşteri hizmetlerini hangi sebeple aradınız?
  • Ulaşabildiniz mi?
  • Ulaşabildiyseniz nasıl ulaştınız? Telesekreteri nasıl geçtiniz?
  • Ulaşmak için Vodafone'u kaç defa aradınız? Kaçar dakika beklediniz?
Cevaplarsanız sevinirim. :)
2 senedir kullanmaktayım. Taahhütüm bitiyor 15 ekimde. Dostum müşteri hizmetine ulaşmak bir mucize. Aradığım zamanlar genelde pingden aradım ve ulaşma süresi 20-30 dk arasında değişiyor. Hatta 45 dk inat edip bekleyip hattan düştüğümü biliyorum. Taahhüt bittikten sonra değişeceğim interneti.

Tecrübelerinizi paylaşmak ister misiniz? Biz de taahhütümüz bittiği an bu illet sağlayıcıdan kurtulmak istiyoruz.
Valla açıkçası talep ettiğim download ve upload değerlerini aldım ama müşteri hizmetleri yok, ping sorunum var ve daha bugün arayıp internetinizde sorun var mı çözelim diye aradılar. Ping sorunum olduğunu söyledim. Reset attı (klasik) ping aynı ama internet hızımı düşürdüler. :D İmkanınız varsa bulaşmayın. Taahhütsüz internetleri deneyin ona göre alın derim. Zaten fiyat yönünde bi +sıda yok. Şahsen Netspeed deneyeceğim taahhüt bittiğinde.

Geri
Yukarı