Vodafone net VDSL'e geçilir mi?

Vodafone'nun port açtırma konusu çok olası gelmedi bana açıkçası. TTNET kendi aboneleri olmadıkça böyle yeni port olaylarına çok yanaşmıyor. Olacak olan o başvuru yaptığın iki haftalık süre içinde boşalan port olursa seni arayacak olmalarıdır muhtemelen. Boş port konusu için diğer ISS'lerin sitelerindeki sorgulama veya iletişim hatlarını kullanabilirsin. Bunun için bir aracıya ihtiyacın yok. Benim taşındığım bölgede de port yok dediler. Ertesi gün sorguladığımda vardı, hemen başvurdum. Yakın çevrenden birinin taşınması direkt boş bir port demek olabiliyor. 2021 yılında 2 sene söz vermek çok gerekli ve mantıklı gelmiyor açıkçası, onun dışında 75 Mbps alabilecekken 50 seçmeye de gerek yok. TTNET, Superonline ve Vodafone diğer sağlayıcılar gibi verebilecekleri en yüksek hızı vermek yerine 50 gibi daha düşük hızları veriyor. Ben 3 senedir NetSpeed kullanıyorum ve çok memnunum.

Vodafone'nun port açtırma konusu çok olası gelmedi bana açıkçası. TTNET kendi aboneleri olmadıkça böyle yeni port olaylarına çok yanaşmıyor. Olacak olan o başvuru yaptığın iki haftalık süre içinde boşalan port olursa seni arayacak olmalarıdır muhtemelen. Boş port konusu için diğer ISS'lerin sitelerindeki sorgulama veya iletişim hatlarını kullanabilirsin. Bunun için bir aracıya ihtiyacın yok. Benim taşındığım bölgede de port yok dediler. Ertesi gün sorguladığımda vardı, hemen başvurdum. Yakın çevrenden birinin taşınması direkt boş bir port demek olabiliyor. 2021 yılında 2 sene söz vermek çok gerekli ve mantıklı gelmiyor açıkçası, onun dışında 75 Mbps alabilecekken 50 seçmeye de gerek yok. TTNET, Superonline ve Vodafone diğer sağlayıcılar gibi verebilecekleri en yüksek hızı vermek yerine 50 gibi daha düşük hızları veriyor. Ben 3 senedir NetSpeed kullanıyorum ve çok memnunum.
Senin paketinin özellikleri ve fiyatı nedir hocam?
Ayrıca; buradaki çoğu kişi benim gibi port sıkıntısı çekiyor. Bir de mahalle gibi olunca, insanlar yamyam gibi. Pek boş port çıkabileceğini sanmıyorum. O yüzden yeni port satın alacaklarını söylediklerinde umutlandım.

Belki de doğru söylüyorlardır. Burada bana port yok denince garanti olsun diye başta TTNET'e başvurmuştum, zorunda kalmıştım diyelim, onlar bile 180 güne kadar sürebilir demişti. İstanbul'un en merkezi ilçelerinden birindeyim üstelik. Biraz da o yüzden Vodafone'un söylediği çok mantıklı gelmedi bana. 75 Mbps'e kadar 84 TL ödüyorum ben.

net.png

85 TL'ye 32 D 6 U kullanıyorum memnunum. Sadece gece 2 ile 3 arası genellikle yüksek bir hız kaybı yaşıyorum. Sorun çıkmadı şimdiye kadar ama çıkarsa çözüme ulaşmağacağını biliyorum çünkü Vofafone'un müşteri hizmetleri berbat hatta yok.

Dostlarım selam, şu anda Vodafone net VDSL hizmetine geçilir mi?
Konuyla ilgili hikayemi şu konudan inceleyebilirsiniz:
Onun dışında, halihazırda Vodafone net kullanan birileri tecrübelerini aktarabilir mi?
Vodafone ve Turknet önermiyorum. “Superonline Fiber” derim başka bir şey demem.

7 Yıllık Vodafone net kullanıcısıyım şu ana kadar büyük bir sorun yaşamadım, şu anda 85₺ VDSL 50 paket kullanıyorum ve 47 download 8 upload alabiliyorum tavsiye ederim.

VodafoneNet önermiyorum. Müşteri hizmetleri teknik anlamda yetersiz, ping değerleri oldukça fazla. İnternetimiz birkaç günde bir belirsiz zamanda kısa süreli kopuyor ve müşteri hizmetleri aylardır çözüm bulamadı.

2022'ye kadar taahhüt olduğundan cayamıyoruz da, cayma bedeli epey masraflı. Kablonet'e geçmek istiyorduk ama ÖİV arttığından Kablonet de epey zamlandı.

VodafoneNet önermiyorum. Müşteri hizmetleri teknik anlamda yetersiz, ping değerleri oldukça fazla. İnternetimiz birkaç günde bir belirsiz zamanda kısa süreli kopuyor ve müşteri hizmetleri aylardır çözüm bulamadı.

2022'ye kadar taahhüt olduğundan cayamıyoruz da, cayma bedeli epey masraflı. Kablonet'e geçmek istiyorduk ama ÖİV arttığından Kablonet de epey zamlandı.
Son çare BTK ya şikayet etmek ben senelerdir olan problemimi böyle çözdüm .

Geri
Yukarı