Vodafone Net vs TürkNet

Şu anda TürkNet kullanıyorum. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım, söyledikleri hız değerlerini alıyorum. Tek sıkıntım interneti bağlatma konusunda olmuştu, neredeyse 2 hafta internete bağlanamadım. Sorunun TT kaynaklı olduğunu söylemişlerdi. En sonunda TT ekipleri gelip, sorunumu çözmüş ve TT kaynaklı olduğunu kabul etmişlerdi (Sanırım yanlış eve sinyal verilmiş). Şu anda aldığım hizmetten gayet memnunum.

Vodafone net kullanıcısıyım ara ara hız düşmeleri ve kesintiler dışında (Ülkede bu sorunu almıyorum diyen yoktur) bir sorunum oluşmadı. Ben 30 Mbps'den 25 alt kat 100 Mbps'den 85 alıyor.

Bende fiyatlardan dolayı TürkNet düşündüm ama çok şikayet eden var kararsızım. D

TTNET ve Superonline kullandım ve acayip şikayetçiyim heleki Superonline 3 haftada 1 2 3 gün kesinti yaşamadan olmuyordu o kadar ki 2 yılda müşteri temsilcileri ile kanka oldum. D

4 sene VDSL olarak VodafoneNet kullandım. İlk 2 sene pek fazla sorun yaşamadığım için 2 sene daha taahhüt yaptım fakat yapmaz olaydım. Özellikle son 1 senedir sürekli kopmalar, online oyunlarda ping sorunları yaşadım. Pandemiden sonra zaten müşteri hizmetlerine sesli olarak bağlanmak imkansız bir hal aldı. Twitter'dan "VodafoneDestek" hesabını kontrol edebilirsiniz, şikayetlerin ardı arkası yok. Ben de en sonunda yaklaşık 3 hafta önce TürkNet'e geçiş yaptım.
VodafoneNet'i 4 yıl kullandım. İlk 2 yıl çok fazla problem yaşamadım açıkcası. Fakat ikinci 24 aylık taahhütü yapmaz olaydım. Son 1 senede çekmediğim kalmadı. Saçma sapan ping değerleri mi dersiniz, packet loss'lar mı dersiniz, müşteri hizmetlerinin iş bilmezliği mi dersiniz... Pandemiden sonra da müşteri hizmetlerine ulaşmak resmen imkansız olmuştu benim için ki Twitter'dan da gördüğüm kadarıyla hâlâ bu "Müşteri hizmetlerine ulaşamama" problemi devam ediyor. Taahhütümün bitmesini tabiri caizse iple çekiyordum ve son 1 ay kala TurkNet'e geçiş işlemlerini başlattım. Pek hoş değildi kısacası.

VodafoneNet'ten TürkNet'e Geçiş Süreci

TürkNet'te 3. ayımı doldurdum. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. VodafoneNet'e bulaşmamanızı öneririm. Ek olarak; TürkNet, kısa süre önce TürkTelekom ile fiber anlaşması yaptı. Sitesinden fiber sorgulama yapabilirsiniz. Eğer fiber ibaresi yer alıyorsa, fiber abonelik öneririm. Aklınıza takılan başka soru olursa seve seve yanıtlarım.

VodafoneNet'ten TürkNet'e Geçiş Süreci

TürkNet'te 3. ayımı doldurdum. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Vodafone Net'e bulaşmamanızı öneririm. Ek olarak; TürkNet, kısa süre önce Türk Telekom ile fiber anlaşması yaptı. Sitesinden fiber sorgulama yapabilirsiniz. Eğer fiber ibaresi yer alıyorsa, fiber abonelik öneririm. Aklınıza takılan başka soru olursa seve seve yanıtlarım.

TTNET fiber kullanıyorum ben şu anda TürkNet konusunda çok kararsız kaldım teknik destek olayı çok sıkıntılıymış sanırım bir de ben 50 Mbps download 2ms ping ve 4.5 civarıda upload alıyorum TTNET'te. TürkNet 100 Mbps 4 upload veriyor bir sıkıntı olmaz sanırım hızda falan. Bir de kaç günde geçiş oluyor bu konu hakkında bilgniz var mıdır?

TürkNet OİM (Online İşlem Merkezi) üzerinden, destek kayıtı oluşturarak teknik destek alıyorsunuz. 24 saat içerisinde geri dönüş sağlanıyor size. "Ben sorunumu yazılı olarak değil de konuşarak çözmek istiyorum" derseniz yine destek kayıtı oluşturup aranma talebi oluşturabiliyorsunuz. Açık konuşmak gerekirse benim de tek korkum "sesli müşteri hizmeti" olmamasıydı. Kafamda soru işaretleriyle başvuru yapmıştım fakat 3 aylık aboneliğimde de hiç ihtiyaç duymadım. Fakat yanlış bilmiyorsam TürkNet fiber abonelerine + olarak "Sesli Müşteri Hizmeti" de var. Tabii kendi fiber hizmeti için de olabilir bu hizmet, emin değilim.

Fiber bağlantılarda xDSL gibi hız kayıpları, yüksek ping değerleri ya da dalgalanmaları olmuyor diye biliyorum. Bu konu hakkında sanırım en iyi yanıtı @Ulunay @Patrixcs hocamdan alabilirsiniz, onların bu konu hakkındaki bilgisi benden daha fazladır. Geçiş sürecine gelecek olursak; ben VodafoneNet'ten direkt geçiş yaptığım için çok kısa sürede aktif oldu aboneliğim. Yeni abonelik süreci hakkında herhangi bir bilgim yok. Yanlış bilgi verip sizi yanıltmak istemem. Fakat tahminimce Türk Telekom ile olan fiber anlaşmalarından ötürü bu sürecin çok fazla zaman alacağını sanmam zira halihazırda fiber bağlantınız mevcut. Yine de en net bilgiyi TürkNet'i arayıp alabilirsiniz. Abonelik öncesi aklınıza takılan tüm soruları sormanızı öneririm zira ben öyle yapmıştım.

TTNET fiber kullanıyorum ben şu anda TürkNet konusunda çok kararsız kaldım teknik destek olayı çok sıkıntılıymış sanırım bir de ben 50 Mbps download 2ms ping ve 4.5 civarıda upload alıyorum TTNET'te. TürkNet 100 Mbps 4 upload veriyor bir sıkıntı olmaz sanırım hızda falan. Bir de kaç günde geçiş oluyor bu konu hakkında bilgniz var mıdır?
Benim gibi bir olay yaşamazsanız 4-5 gün içinde internete bağlanabilirsiniz büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı