VoiceMeeter sürücü "kod 52" hatası

Hocam hata alıyorum derken nasıl bir hatadan bahsediyorsunuz? Eğer sadece aygıt durumu kısmında o yazısının yazmasından bahsediyorsanız bence orası sorun teşkil etmiyor. Windows muhtemelen o sürücü için gereken sürücüyü bulamadı ve o yüzden orası öyle. Eğer program ile de sıkıntılar yaşıyorsanız bilemem tabii.
Hocam şöyle ben bu programı ses kartım sıkıntılı ve az ses verdiği için ses arttırmak amacıyla kullanıyordum. Bugün bilgisayarıma format attım ve Windows 7 Ultimate kurdum. Uygulamanın hardware output kısımdan hoparlörümü seçtiğimde ses alamıyorum ve Youtube'da 'Ses oluşturucusu hatası' alıyorum.

Yaptım hocam bir şey değişmedi.
Aldığınız hata zannedersem Windows'un bu sürücünün orijinalliğini doğrulayamaması ile alakalı. Bunun için Windows sürücü imza denetlemesini devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için şunları bir deneyin.

Ayarlar
Güncelleme ve Güvenlik
Kurtarma Seçenekleri
Gelişmiş Başlangıç kısmının altında Şimdi Yeniden Başlat
Sisteminiz otomatik olarak yeniden başlayacak.

Şimdi ise Seçenekler ekranına gidin.
Sorun Giderme
Gelişmiş Seçenekler
Diğer Kurtarma Seçenekleri
Başlangıç Ayarları
Yeniden Başlat

Bu seçenekleri takip ettikten sonra Windows size bir sürü başlangıç seçeneği gösterecektir. Sürücü İmza Zorlamasını Devre Dışı Bırak seçeneğini bulun. Ve seçin. Muhtemelen 7.sırada yer alan seçenek olmalı. Ve sistem yeniden başlayacaktır bunun sonucunda. Daha sonra hata aldığınız sürücüyü kaldırın ve tekrar kurun. Bu işlemden sonra bilgisayarı tekrar elle yeniden başlatın.

1653085794033.png

Aldığınız hata zannedersem Windows'un bu sürücünün orijinalliğini doğrulayamaması ile alakalı. Bunun için Windows sürücü imza denetlemesini devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için şunları bir deneyin.

Ayarlar
Güncelleme ve Güvenlik
Kurtarma Seçenekleri
Gelişmiş Başlangıç kısmının altında Şimdi Yeniden Başlat
Sisteminiz otomatik olarak yeniden başlayacak.

Şimdi ise Seçenekler ekranına gidin.
Sorun Giderme
Gelişmiş Seçenekler
Diğer Kurtarma Seçenekleri
Başlangıç Ayarları
Yeniden Başlat

Bu seçenekleri takip ettikten sonra Windows size bir sürü başlangıç seçeneği gösterecektir. Sürücü İmza Zorlamasını Devre Dışı Bırak seçeneğini bulun. Ve seçin. Muhtemelen 7.sırada yer alan seçenek olmalı. Ve sistem yeniden başlayacaktır bunun sonucunda. Daha sonra hata aldığınız sürücüyü kaldırın ve tekrar kurun. Bu işlemden sonra bilgisayarı tekrar elle yeniden başlatın.

Eki Görüntüle 1394358
Hocam Windows 7 kullanıyorum ama siz Windows 10'a göre tarif etmişsiniz.

Pardon. Win 10 sanmıştım. Şunu bir dener misiniz?

cmd'yi tekrar yönetici olarak çalıştırın ve bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS komutunu yazdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Daha sonrasında bahsettiğimiz sürücüyü aygıt yöneticisinden kaldırıp tekrar kurun. Attığım 2 kod vardı ya hani, ikinci kod tekrar aktif ediyormuş imza denetlemesini.

Pardon. Win 10 sanmıştım. Şunu bir dener misiniz?

cmd'yi tekrar yönetici olarak çalıştırın ve bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS komutunu yazdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Daha sonrasında bahsettiğimiz sürücüyü aygıt yöneticisinden kaldırıp tekrar kurun. Attığım 2 kod vardı ya hani, ikinci kod tekrar aktif ediyormuş imza denetlemesini.

Şu an böyle bir hata alıyorum hocam

Ekran Alıntısı3.PNG

Hayır kodu komut ekranına girdiğimde oluyor.
Hım. O zaman başka bir yöntem ile kapatmayı deneyeceğiz.

Bilgisayarı yeniden başlatın. Yeniden başlarken (zannedersem F8) tuşu olmalı. Sürekli basarak Gelişmiş Önyükleme seçeneklerine ulaşacaksınız. Sürücü İmza Denetlemesini devre dışı bırak seçeneğini bulup Enter tuşuna basın.

1653087210269.png

Hım. O zaman başka bir yöntem ile kapatmayı deneyeceğiz.

Bilgisayarı yeniden başlatın. Yeniden başlarken (zannedersem F8) tuşu olmalı. Sürekli basarak Gelişmiş Önyükleme seçeneklerine ulaşacaksınız. Sürücü İmza Denetlemesini devre dışı bırak seçeneğini bulup Enter tuşuna basın.

Eki Görüntüle 1394377
Dediğinizi yaptım fakat bu tek seferlik bir çözüm maalesef, bilgisayarı her açtığımda bunu yapmam gerekecek ve bu da biraz sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı