Volkswagen Golf 2014-15 1.2 TSI vs Clio 2021 Icon 1.0 TCE

Clio'da her köşe başında var hocam hatta çoğu ehliyet kursuda kullanıyor bu aracı. Golfle Clio'yu ayıran golfün filo degil kullanıcı aracı olması. Scirocco guzel arac fakat kullanıcısı önemli, aileye gidecek bir araç degil genç işi. Gösterişli yakışıklı ve performanslı bir arac fakat sahipleri hor kullanıyorlar. Gazı kökleyerek kullanıldığı gibi bir de makas atıyorlar bu yüzden yarısından fazlası kazalı. Filolar genelde beyaz arac alıyorlar alacağınız Clio turuncu vs renkteyse kendinizi onlardan ayırmış olursunuz. Golf alacaksanız gri rengini tavsiye ederim çok yakıştırıyorum. Leondan bahsetmemişsiniz oda bir seçenek olabilir.Eki Görüntüle 1507779

Aynen öyle renkli güzel bir Clio güzel hissettirir yeni araç ama bir alman arabasını da deneyimlemek içimde kalacak yalan yok. Kararsızlık üzüyor :)

Sanayiye düşürmeyecek bir araç tercih ederim. En komik ihtimal far ampulü patlasa usta yağlı eliyle ampul camına dokunsa farın içi is yapacak. Clio 1.3 tce alırdım olmazsa temiz golf 1.4 tsı bakarım.

Golf 1.4'ler daha pahalı olduğu için 1.2'lere kaydım biraz da vergi ve yakıttan dolayı.

Aynen öyle renkli güzel bir Clio güzel hissettirir yeni araç ama bir alman arabasını da deneyimlemek içimde kalacak yalan yok. Kararsızlık üzüyor :)

Golf 1.4'ler daha pahalı olduğu için 1.2'lere kaydım biraz da vergi ve yakıttan dolayı.

Şahsen bende 4 yıldır Japon kullanıcısı olarak alman arac deneyimlemek istiyorum fakat alman araçlarda konfor, yalıtım biraz daha iyi olsa da yıllardır gerek kendi deneyimlerim gerek genel deneyimler olarak Japon araçların motor yürüyen sağlamlığı yüzünden alman araca bulaşasım gelmiyor. Bir akrabamız octavia aldı 1 yıl içinde 3 kere yolda kaldı ve bunun gibi deneyimler yaşayan çok tanıdığım var fakat gelgelelim gerçekten konforlu araçlar. 1.2tsi leon videoları izlemiştim birkaç tane 1.4tsi kadar olmasa da Turbo'lu olması sayesinde 1.2 olsa dahi guzel yürüyor pişman ettirmez. Para yetiyorsa 1.4tsi almak şart tabii.

Burada bana göre mantık devreye girer ve vag grubu seven biri olmama rağmen Clio alırım yeni her zaman yenidir kaldı ki ıcon ile comfortlıne kıyaslanamaz bile donanım benim açımdan araç seçiminde başa oynar.

Hocam Clio'yla ilgili görüş almak istersen Oğuzhan Yıldırım’ın kanalı var o da 1.0 tce RS kullanıyor. Bana kalırsa yeni model Clio kalite olarak golfle aynı. Model yılları aynı olsaydı kesinlikle golf derdim fakat arada uçurum var.

Geri
Yukarı