Volkswagen Golf 2014-15 1.2 TSI vs Clio 2021 Icon 1.0 TCE

Imperius

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar.
Halihazırda 2013 Clio icon kullanıyorum ve zamanına göre yağmur, far sensörleri, oto araç kilitleme vs envai çeşit zamanının donanımı mevcut.
Şimdi model yükseltmek istiyorum golf sağlam ve dizaynı güzel bir araba mevcutta piyasada çok var. Ve alacağım araba 2014 100 bin km civarı bir araba ve özellik olarak confortline paket alacağım kıyaslayınca bayağı bir düşük kalıyor. Fakat Clio'ya geçersem neredeyse yeni 2021 model 5-10 binde araba alacağım ve dediğim gibi donanım olarak 2'ye katlar. Sizin de görüşlerinizi almak istedim. İyi akşamlar.

Bu kararı vermek size kalıyor. Kendi adıma eski ve fakat daha kaliteli bir arabaya binmeyi tercih ederdim. Donanımdan feragat etmem diyorsanız Clio daha mantıklı geliyor. Bir de ekonomi, piyasa şartları derken olay çok bilinmeyenli bir denkleme dönüşüyor.

Clio'nun avantajı yeni olması, donanımlı olması ilerleyen zamanda Golf'e göre bakım maliyetlerinin veya ariza çıkarma olasılığının düşük olması...

Hocam Clio b segment bir araç golf ise C segment. Donanımdan öte genişlik, yol tutuş, konfor ve bagaj avantajı bulunuyor. Benim 3. golf aracım. Golf kullandıktan sonra başka araca geçmek zor oluyor.
Sizin durumda km si daha düşük bir araç bulsanız daha iyi olur gibi. 100k km biraz yüksek.

Bu kararı vermek size kalıyor. Kendi adıma eski ve fakat daha kaliteli bir arabaya binmeyi tercih ederdim. Donanımdan feragat etmem diyorsanız Clio daha mantıklı geliyor. Bir de ekonomi, piyasa şartları derken olay çok bilinmeyenli bir denkleme dönüşüyor.

Clio'nun avantajı yeni olması, donanımlı olması ilerleyen zamanda Golf'e göre bakım maliyetlerinin veya ariza çıkarma olasılığının düşük olması...

Ben de çok tereddütte kaldım çıkmaza girdim.

Hocam Clio b segment bir araç golf ise C segment. Donanımdan öte genişlik, yol tutuş, konfor ve bagaj avantajı bulunuyor. Benim 3. golf aracım. Golf kullandıktan sonra başka araca geçmek zor oluyor.
Sizin durumda km si daha düşük bir araç bulsanız daha iyi olur gibi. 100k km biraz yüksek.

Golf çok güzel araç piyasada çok var. Araba aslında biraz daha kendini göstersin diyorum ama bir yerden de Clio 4 ile 5 hemen hemen aynı araç. Km için SE en aşağı 80 binlerde var modeli gereği normal geliyor o araç için 100 bin.

Zor karar. Normalde boş paket dezavantajı olmasına rağmen yüksek model dusuk km alınır fakat sizin durumunuzda hem yüksek model hem dusuk km hem daha donanımlı paket alıyorsunuz. Marka model faktörü giriyor ama işin içine. Ben bile kararsız kaldım şu an. Clio'dan TR'de 3000 tane varsa 2000 tanesi şirketlerin filosu. Golf otomatikse temiz bulunursa daha iyi bir seçim olabilir. Kimse oo Clio almışsın demez ama oo golf almışsın der herkes. Ayrıca halihazirdaki Clio'dan sonra yeniden Clio almak yerine baska modele geçmek daha iyi bence. Yağmur sensörü far sensörü olmasa da olur bende yok hiç de aramıyorum ne ise yaradıklarını bile bilmiyorum yağmur başlarsa silecek kolunu bir tık çeviririm olur biter, otonom sürüş veya otomatik park gibi önemli bir özellik degil benim gözümde.

Zor karar. Normalde boş paket dezavantajı olmasına rağmen yüksek model dusuk km alınır fakat sizin durumunuzda hem yüksek model hem dusuk km hem daha donanımlı paket alıyorsunuz. Marka model faktörü giriyor ama işin içine. Ben bile kararsız kaldım şu an. Clio'dan TR'de 3000 tane varsa 2000 tanesi şirketlerin filosu. Golf otomatikse temiz bulunursa daha iyi bir seçim olabilir. Kimse oo Clio almışsın demez ama oo golf almışsın der herkes. Ayrıca halihazirdaki Clio'dan sonra yeniden Clio almak yerine baska modele geçmek daha iyi bence. Yağmur sensörü far sensörü olmasa da olur bende yok hiç de aramıyorum ne ise yaradıklarını bile bilmiyorum yağmur başlarsa silecek kolunu bir tık çeviririm olur biter, otonom sürüş veya otomatik park gibi önemli bir özellik degil benim gözümde.

Ben biraz donanımın konforuna alıştım. Bir de araç azıcık dikkat çeksin istiyorum. O yüzden scirocco düşündüm ama ondan vazgeçme sebeplerim vardı. Biraz özelleştirmeden de memur arabası gibi açıkçası golf her köşe başında var. Evet cidden çok kararsız kaldım ben de.

İyi akşamlar.
Halihazırda 2013 Clio icon kullanıyorum ve zamanına göre yağmur, far sensörleri, oto araç kilitleme vs envai çeşit zamanının donanımı mevcut.
Şimdi model yükseltmek istiyorum golf sağlam ve dizaynı güzel bir araba mevcutta piyasada çok var. Ve alacağım araba 2014 100 bin km civarı bir araba ve özellik olarak confortline paket alacağım kıyaslayınca bayağı bir düşük kalıyor. Fakat Clio'ya geçersem neredeyse yeni 2021 model 5-10 binde araba alacağım ve dediğim gibi donanım olarak 2'ye katlar. Sizin de görüşlerinizi almak istedim. İyi akşamlar.
Model yılı ve kilometresinden dolayı Clio derdim fakat bazı etkenler var. Clio 1.3 TCE olsaydı tereddüt etmeden size önerebilirdim ama 1.0 TCE motoru tecrübe etme fırsatım olmadı. Doğrudan çekmez diyemiyorum ama nasıl performans vereceği hakkında maalesef bir yorumda bulunamıyorum. Golf tarafında vites tipini belirtmemişsiniz, DSG'yi pek sevmiyorum dürüst olmak gerekirse çünkü nasıl kullanıldığı belli değil. Biraz fazla çabuk yıpranıyor. Önerim 1.0 TCE motoru test etmeniz, bunun içinde yakıt değerleri ve aracı kaç kişi kullanacağınız önemli kriterler. Yeterli gelirse kesinlikle tercihiniz Clio tarafında olmalı.

Model yılı ve kilometresinden dolayı Clio derdim fakat bazı etkenler var. Clio 1.3 tce olsaydı tereddüt etmeden size önerebilirdim ama 1.0 tce motoru tecrübe etme fırsatım olmadı. Doğrudan çekmez diyemiyorum ama nasıl performans vereceği hakkında maalesef bir yorumda bulunamıyorum. Golf tarafında vites tipini belirtmemişsiniz, Dsg'yi pek sevmiyorum dürüst olmak gerekirse çünkü nasıl kullanıldığı belli değil. Biraz fazla çabuk yıpranıyor. Önerim 1.0 tce motoru test etmeniz, bunun içinde yakıt değerleri ve aracı kaç kişi kullanacağınız önemli kriterler. Yeterli gelirse kesinlikle tercihiniz Clio tarafında olmalı.

Kendim halihazırda 0.9 3 silindir 898CC kullanıyorum ve aşırı tatminkar. Motor konusunda bu yeni nesil motorlarından her açıdan çok memnunum. Golf'de manuel vites düşündüm. Clio sadece bindiğim araba değişiklik çok olmayacak diye tereddütlüyüm ama şu an o taraf ağır basıyor.

Ben biraz donanımın konforuna alıştım. Bir de araç azıcık dikkat çeksin istiyorum. O yüzden scirocco düşündüm ama ondan vazgeçme sebeplerim vardı. Biraz özelleştirmeden de memur arabası gibi açıkçası golf her köşe başında var. Evet cidden çok kararsız kaldım ben de.

Clio'da her köşe başında var hocam hatta çoğu ehliyet kursuda kullanıyor bu aracı. Golfle Clio'yu ayıran golfün filo degil kullanıcı aracı olması. Scirocco guzel arac fakat kullanıcısı önemli, aileye gidecek bir araç degil genç işi. Gösterişli yakışıklı ve performanslı bir arac fakat sahipleri hor kullanıyorlar. Gazı kökleyerek kullanıldığı gibi bir de makas atıyorlar bu yüzden yarısından fazlası kazalı. Filolar genelde beyaz arac alıyorlar alacağınız Clio turuncu vs renkteyse kendinizi onlardan ayırmış olursunuz. Golf alacaksanız gri rengini tavsiye ederim çok yakıştırıyorum. Leondan bahsetmemişsiniz oda bir seçenek olabilir.
0E9FCC2E-A78E-40A8-B811-AA0A83D70E63.jpeg

Sanayiye düşürmeyecek bir araç tercih ederim. En komik ihtimal Far ampulü patlasa usta yağlı eliyle ampul camına dokunsa farın içi is yapacak. Clio 1.3 TCe alırdım olmazsa temiz golf 1.4 TSI bakarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı