Volkswagen Polo 2005 LPG tavsiyesi

Benzin 14.45
Lpg 9.15

Şu şartlarda LPG yine avantaja dönüştü. Olması gereken fark var şuanda. Lpg bariz şekilde avantajlı. Aracında lpg olanlar ve aktif kullanılabilir olanların kullanması gerekir.
İlçemde BP'den 8.57 liraya LPG alıyorum. Şu an benzine göre şehiriçi kullanımda LPG ile %30-40 avantajım var.

2015 yılında annemin Suzuki vitara aracına zavolli marka LPG taktırdık. 2016 yılında araç bana geçti ve 2020 şubat'a kadar neredeyse her gün düzenli kullandım. Zavolli markasından yana hiçbir sıkıntım olmadı. Fakat yakıt konusunda bazı değişik durumlar oldu. İlk 2-3 yıl özellikle mükemmel performans aldık. Ayrıca çok da az yakıt tüketimi vardı. Zaman geçtikce yakıt tüketimi artmaya başladı. Son zamanlara doğru sanki aracı sürekli benzinde kullanıyormuşum gibi yakıt harcıyordum. Araç otomatik, ilk zamanlar vites geçişlerinde falan sorun yoktu sonlara doğru vites geçişleri ve ani hızlanma konusunda sorun yaşamaya başladım. Sonunda da LPG'den kaynaklı sibop değişimi yapıldı. Bizim aracın motoru LPG için çok da verimli değildi son kanım bu yönde. Ama zavolli konusunda hiçbir zaman sorun yaşamadım. Aşırı soğuk ortam da da kullandım sıcak ortamda da. Bir kez bile 2 kere marş'a bastırmadı sağ olsun. Arabanız 2005 modelmiş ve 10 yıldır LPG'li kullanılmış. Eğer aracın bakımları artı LPG bakımları düzenli ve kaliteli şekilde yapılırsa Zavolli'yi önerebilirim ben. Sorun yaşayanlar illaki vardır tabii, bunlar benim deneyimlerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı