Vücut geliştirme soru cevap

17 yaşımda vücut geliştirme sporuna başladım. Aralıklarla vücut geliştirme spor yaptım. Amatör basketbol takımında 2 sene oynadım. Hayatımda hep bir hareket vardı. 185 boyum var. Sabit 85 kiloydum ama zayıf görünüyordum. 3 sene önce tam zamanlı işe girdim. Geçen senede evlendim. Düzenli spor yapamıyorum ve kilom 110. Aşırı kilolu gözükmüyorum fakat kilom rahatsız ediyor. Diyet fayda etmiyor. Kilo veremiyorum.
Vücut sporsuzluğa alışır mı? Spora tekrar başlasam, bıraktığımda tekrar aynı kiloları görür müyüm? Ne yapmalıyım hiç bilmiyorum.
Sadece diyet ile bazı insanlar kilo vermede sorun yaşayabiliyor. Şu şekilde yapabilirsin;
Spor salonuna yazılıp ilk 2-3 hafta hocanın verdiği program ile adaptasyon sürecini atlattıktan sonra doğru bir fullbody antremanı ve doğru kardiyo ve doğru kalorik açık ve beslenme ile güzel bir vücut uzun vadede elde edebilirsin.
Bir süre Push/pull/legs antremanı yaptım ve bacaktan sonra 30 dakika yüksek tempoda kardiyo şeklinde devam ettim. Hacim olarak verim aldım fakat güç olarak düşüş yaşadım.
Şu anda tekrar Fullbody'e döndüm. Şimdiki programım;
Front squat
Deadlift
Bencpress&Pull up süper set
Inclien bencpress&Barbel row süper set
Overheadpress
Barbel shurg
Barbel curl ve Overhead triceps ext süper set.
Hayatımda ilk defa çift bölge sistemini denedim ve hiç yorulmadım ve çok rahat bir şekilde bitirdim. Çift bölgede açıkcası terlemedim bile😄
Sırt antremanlarında pull up, lat pul down gibi dikey çekişler hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Dikey çekişleri oldum olası sevmemişimdir🙂 Bir süredir sadece row yapıyorum ve açıkcası pek fark görmedim, hatta daha da verim aldım.
Sırt antremanlarında pull up, lat pul down gibi dikey çekişler hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Dikey çekişleri oldum olası sevmemişimdir🙂 Bir süredir sadece row yapıyorum ve açıkcası pek fark görmedim, hatta daha da verim aldım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı