Vücut geliştirmek için program önerisi

Bay Soru

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i7-11800h, RTX 3050Ti, 16 Gb Ram
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ben geçen hafta spora başladım. Gittiğim salonda adam " 2 hafta boyunca gösterdiğim hareketleri yap daha sonra sana program vereceğiz " dedi. Bana gösterdiği hareketler 30-40 kg da kol ve göğüs hareketleri. Hafta içi her gün yapmamı söyledi. 3. günün sonunda inanılmaz bir ağrı başladı bende. Araştırdığımda yapılananın yanlış olduğu, 2 gün arka arkaya aynı bölgeye çalışılmaması gerektiğini söylediler. Bende ağrılarımdan dolayı 1 hafta ara verdim. Şimdi program eşliğinde çalışmak istiyorum ama onların vereceği programdan pek ümidim yok. Ben nereden nasıl kendime uygun program bulabilirim?

İlk ay boyunca fullbody yapman lazım hocanın dediklerini yap, ayrıca 30-40 kilo derken hangi hareketler ilk haftadan bu kadar ağırlık kaldırmaman lazım.

İlk ay boyunca fullbody yapman lazım hocanın dediklerini yap, ayrıca 30-40 kilo derken hangi hareketler ilk haftadan bu kadar ağırlık kaldırmaman lazım.

İlk defa spora yazıldığım için aletlerin veya hareketlerin ismini bilmiyorum 😁
Aletlerin üstünde vücudun nerelerini çalıştırdığını gösteren resimler var. Hepsinde göğüs, kolun üst kısmı gibi yerler var.

Tahmini sana 2-3 tane alet ismi bırakıcam yaptıklarını kilolarını söyleyebilirsin.
Latt Puldown, Pec Fly, Shoulder Press Machine, Rope Pushdown, Preacher Curl Machine, Leg Extansion.

Direk burdaki programı uyarlayabilirsin.
Latt Puldown 30 kg
Pec Fly 30 kg
Shoulder Press Machine 40 kg
Leg Extansion 40 kg
Rope Pushdown ve Preacher Curl Machine yoktu.

Tahmini sana 2-3 tane alet ismi bırakıcam yaptıklarını kilolarını söyleyebilirsin.
Latt Puldown, Pec Fly, Shoulder Press Machine, Rope Pushdown, Preacher Curl Machine, Leg Extansion.

Direk burdaki programı uyarlayabilirsin.
Ayrıca bu program içinde teşekkür ederim.

Kilolar normal shoulder press 40kg değildir bu arada yanlış hatırlıyorsundur yada shoulder oress değildir o, incline machine pressdir.
SPOR.png

Kullandığım alet bunun gibi. Tek fark biraz daha yatay pozisyondaydı. Bu kadar dik değildi

O inanılmaz ağrı diye tanımladığınız şey, gayet normal bir ağrıdır. Makinelerde başlangıç için 30kg normaldir, zaten makine size o ağırlığı hissettirmez.

Onun dışında, başlangıçta her bölgenin her gün çalıştırılması normaldir. Çalıştırılmaması gereken zaman ise, yüksek ağırlıklara geçtiğiniz yani full-body programının bittiği zamandır.

Yaşadığınız ağrı yüzünden ara vermemeye çalışın, o ağrının üzerine gitmeniz bir problem yaşatmaz. Ağırlığı düşürüp devam edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı