Vücut geliştirmeye nasıl çalışılmalı?

atakoc

Hectopat
Merhabalar yaklaşık 6 senedir vücut geliştirme ve dövüş sanatları ile uğraşıyorum. Aklıma takılan bazı sorular var. Protein tozu nedir? Gerekli midir? Çikolata şeker veya yağlı yiyecekler tamamen bırakılmalı mı?
Ve şu tarz:
istockphoto-844239024-612x612.jpg
Birisi olmak için ortalama kaç sene ne derece vücut geliştirme ile uğraşmak gerekebilir?
Ve son olarak:
png-clipart-man-with-muscles-fouad-abiad-people-barechested-sportsmen-and-bodybuilders.png
Bu tarz insanlar ne ile besleniyor ne yapıyor da bu hale geliyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Protein tozu bence gereklidir. Çünkü üst düzey fizik yapmak için her şeyin titizlikle yerine getirilmesi lazım. Antrenman sonrası anında protein takviyesi çok fark yaratır mesela. Ayrıca minimum 7 yıl aralıksız uğraşmanız lazım.

2. Fotoğraftaki gibi birisi olmanız için hayatınızı tamamen spor üzerine yaşamanız gerekmektedir. 1. Fotoğraftaki gibi olmak için bile ciddi fedakarlıklar yapman lazım. Protein tozu gerekli değildir uzun zamandır spor yapan birisi olarak gereksiz bir supplement olduğunu düşünüyorum. (Gerekli günlük protein miktarını karşıladığın sürece almana gerek yok) paket olan bütün gıdalardan uzak durmanı öneririm iyi bir vücut istiyorsan sadece spor yetmez beslenmenin uyku düzenininde uygun ve kaliteli olması gerekmektedir. Bu uzun bir süreçtir 6 ay spor yapıp düzenli fotoğraflardaki gibi olmayı bekliyorsan üzgünüm biraz zor :)

2. Fotoğraftaki arkadaş steroid, 1. arkadaş iste doğal.
Bu çok saçma bir soru, 6 yıldır vg yapan birisinin böyle sorular sorması çok komik dostum.
Bu makaleyi oku.

Geri
Yukarı