Vulcan-4080 sistem 58.500 liraya ucuz değil mi?

İşlemci ve ekran kartı tamamen 4k için uygun daha düşük çözünürlükte darboğaz yaşarsınız

Fiyatta 20k monitör de var öyle bakıldığında bile 65k 4070 ti süpere fazla kaldı ki ventus 2x bir de

Hocam bu mesajınızda ne demek istediniz anlamadım. 4k altı bir monitörde ne gibi bir sıkıntı yaşanır?

Daha bunu görmemişsin.

Hocam dur, yüreğime indirme 😁

Bu arada aşağıdaki sistemi aldım arkadaşlar, inşallah bir sıkıntı yaşamam. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Sıra geldi monitör bakmaya 😎
Ekran Alıntısı.JPG

Hocam bu mesajınızda ne demek istediniz anlamadım. 4K altı bir monitörde ne gibi bir sıkıntı yaşanır?

Bu arada aşağıdaki sistemi aldım arkadaşlar, inşallah bir sıkıntı yaşamam. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Sıra geldi monitör bakmaya 😎Eki Görüntüle 2135177

56 bin lira degil miydi?

Hocam bu mesajınızda ne demek istediniz anlamadım. 4k altı bir monitörde ne gibi bir sıkıntı yaşanır?
2k ve 1080p de işlemcin ekran kartında çok iş yapacak bu yüzden işlemcin iş yükünden dolayı boğulacak diyorum. Oyunlarda işi ekran kartı yapmalıdır işlemci kullanımı her zaman daha düşük seyir etmeli.

Asıl olması gereken fiyatın bile hala üstünde. Bu ülkede üreticiden çok aracı kazanıyor, çok ilginç.

Merhaba arkadaşlar, 4K oynamak üzere sistem toplamayı düşünüyorum. Nedense bu sistem görece ucuz geldi. Vatan Bilgisayar bana resimdeki sistemi (4070 TI Super) monitör hariç 66 bin TL'ye kurdu. Pahalı geldi 4080'li sisteme göre.

Bahsettiğim sistem bu: VULCAN-4080 / AMD Ryzen 5 7500F / GALAX GeForce RTX 4080 ST 1-Click OC 16GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

4080 Super'li sistem kursam bir anda 100 bin liralara çıkıyor. 4080 ve 4080 Super arasında ciddi bir fark da yokmuş. O yüzden gaming.gen.tr'deki sistem fiyat/performans açısından çok hoşuma gitti. Sizler ne düşünüyorsunuz acaba? 4K çözünürlükte major oyunlarda sıkıntı yaşamam herhalde değil mi?
bu işlemci ile darboğaz yapmazmı ?

Hocam bu mesajınızda ne demek istediniz anlamadım. 4K altı bir monitörde ne gibi bir sıkıntı yaşanır?

Bu arada aşağıdaki sistemi aldım arkadaşlar, inşallah bir sıkıntı yaşamam. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Sıra geldi monitör bakmaya 😎Eki Görüntüle 2135177

Hayırlı olsun. Özelleştirme olmadan hâli alınmazdı işlemci olarak 7800x3D seçilseydi daha iyi olabilirdi. Ve Galax markası kaliteli bir marka kendim 4070 Ti modelini kullanıyorum görüntü açısından ve soğutma açısından oldukça iyidir. İşlemciye sıvı soğutma almayı da unutmayın

2K ve 4K Monitör yeterli olucaktır.

Merhaba arkadaşlar, 4K oynamak üzere sistem toplamayı düşünüyorum. Nedense bu sistem görece ucuz geldi. Vatan Bilgisayar bana resimdeki sistemi (4070 Ti super) monitör hariç 66 bin TL'ye kurdu. Pahalı geldi 4080'li sisteme göre.

Bahsettiğim sistem bu: VULCAN-4080 / AMD Ryzen 5 7500F / GALAX GeForce RTX 4080 ST 1-Click OC 16GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

4080 Super'li sistem kursam bir anda 100 bin liralara çıkıyor. 4080 ve 4080 Super arasında ciddi bir fark da yokmuş. O yüzden gaming.gen.tr'deki sistem fiyat/performans açısından çok hoşuma gitti. Sizler ne düşünüyorsunuz acaba? 4K çözünürlükte major oyunlarda sıkıntı yaşamam herhalde değil mi?

Anakart zayıf, RAM'ler zayıf ve az, işlemci orta halli. İleride ekran kartı yükseltmelerinde yeterli olmayabilir bu günün yarınıda var. Günümüz oyunlarında 16 GB RAM az gelecektir. Bir de Ryzen'in 7000 serisinde bellek kontrolcüleri dandik oluyormuş 5200 MHz CL40 RAM gecikme değerleri yüksek. Ryzen sistem alacaksan Ryzen'in kullanım kurallarını araştır sonra AMD'ye atıp tutmayın. Ryzen'ler düşük gecikme ve yüksek frekans RAM'leri sever.

Hayırlı olsun. Özelleştirme olmadan hâli alınmazdı işlemci olarak 7800x3D seçilseydi daha iyi olabilirdi. Ve Galax markası kaliteli bir marka kendim 4070 Ti modelini kullanıyorum görüntü açısından ve soğutma açısından oldukça iyidir. İşlemciye sıvı soğutma almayı da unutmayın

2K ve 4K Monitör yeterli olucaktır.
7800x3D seçeneklerde yoktu hocam. 7700 aldım ben de. Ama sıvı soğutucu almadım, gerek yok denildi.

Anakart zayıf, RAM'ler zayıf ve az, işlemci orta halli. İleride ekran kartı yükseltmelerinde yeterli olmayabilir bu günün yarınıda var. Günümüz oyunlarında 16 GB RAM az gelecektir. Bir de Ryzen'in 7000 serisinde bellek kontrolcüleri dandik oluyormuş 5200 MHz CL40 RAM gecikme değerleri yüksek. Ryzen sistem alacaksan Ryzen'in kullanım kurallarını araştır sonra AMD'ye atıp tutmayın. Ryzen'ler düşük gecikme ve yüksek frekans RAM'leri sever.

Sistemi genel olarak güncelledim hocam zaten. Yukarıdaki mesajda son halini görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı