W204 C180 2012 ESP hatası verdi ani gaz kesti

yusufk11

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Aracımla normal sürüşte biraz yüklendim arabaya sahilde, kartal atalar köprüsünde bir 0-100 için arabayı LPG'den benzine çektim. Sonrasında gaza yüklendim ancak araba bir anda ESP lambası yaktı ve ESP hatası lastik basıncınız kontrol edin uyarası verdi. Yokuşu çıktım ancak araç hala gaz yemiyordu. Tam göbekte araç tamamen gazı kesti sağa çektim arabayı stop ettim. Kontak kapa aç yaptım sorun düzeldi. Sonrasına tüpte devam ettim. Şu anda bir sorun yok ancak neden böyle bir şey yapmış olabilir?

Bende de otobanda giderken birden benzinde roketlediğimde gaz kesti stop etti, emniyet şeridinde alıp benzin filtresine baktığımda filtre içinde benzin olmadığını gördüm. Kesicileri kontrol ettim birinden çıtır çıtır ses geliyordu düzgünce sabitledim, marşa basınca benzin doldu filtreye. Öylece devam ettim şimdi kesici alıp değişeceğim. Bir kontrol etmende fayda var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-05-00-53-21-530_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-05-05-00-53-21-530_com.android.chrome-edit.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 8
Araç limp mode a geçmiş.

Xentry bağlayıp bakın.

ESP arızası teker hız sensörü ile de alakalı olabilir. W204 C180'lerde lastik basınç sensörü yok, ESP'den alıyor bilgiyi. Siz en iyisi Xentry bağlayın. Diğer arıza tehşis cihazlarında arızanız çıkmaz veya tam olarak doğru kodu vermez.

İlle de LPG ile alakalı olacak değil bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı