Wallpaper bilgisayarı ne kadar yavaşlatır?

Kezib

Hectopat
Herkese merhaba. Masaüstüme ekran alıntısında gördüğünüz wallpaperı koydum. Fakat biraz takıntılıyımdır. Zaten forumu bu yüzden kullanıyorum. Bu wallpaper sistemi ne kadar yavaşlatır?
Herkese merhaba. Masaüstüme ekran alıntısında gördüğünüz wallpaperı koydum. Fakat biraz takıntılıyımdır. Zaten forumu bu yüzden kullanıyorum. Bu wallpaper sistemi ne kadar yavaşlatır?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1 MB · Görüntüleme: 23.383

Konuda ekran alıntısı yok öncelikle. Duvar kağıdının MB cinsinde boyutu kadar bir etki eder masaüstü yenilemesi, masaüstü açılma süresine diye biliyorum. Taş çatlasın +3 MB bir duvar kağıdı masaüstü yenileme hızına max 1 saniye kadar etki eder. Siyah odaklı bir duvar kağıdı daha az boyutta olurken, daha fazla renk pixelleri içeren görseller daha fazla boyut da olur.

Çok fark edeceğini düşünmüyorum. Eğer Wallpaper Engine gibi bir uygulamayla hareketli bir animasyon koyduysanız ayarlardan oyundayken kaynak kullanımını kapatın.

Tam olarak nedir? Animasyon mu düz mü? Düz ise etki etmez.

Düz normal wallpaper.

Çok çok eski ve güçsüz bir ekran kartı kullanmıyorsanız etki etmez diye biliyorum. Hiç de etmeyebilir. Daha iyi bilen arkadaşlar vardır mutlaka.

Ekran kartım GTX 1050 Ti.

Konuda ekran alıntısı yok öncelikle. Duvar kağıdının MB cinsinde boyutu kadar bir etki eder masaüstü yenilemesi, masaüstü açılma süresine diye biliyorum. Taş çatlasın +3 MB bir duvar kağıdı masaüstü yenileme hızına Max 1 saniye kadar etki eder. Siyah odaklı bir duvar kağıdı daha az boyutta olurken, daha fazla renk pixelleri içeren görseller daha fazla boyut da olur.

MB değeri 2, 84 MB değerinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı