Wallpaper bilgisayarı ne kadar yavaşlatır?

Kezib

Hectopat
Herkese merhaba. Masaüstüme ekran alıntısında gördüğünüz wallpaperı koydum. Fakat biraz takıntılıyımdır. Zaten forumu bu yüzden kullanıyorum. Bu wallpaper sistemi ne kadar yavaşlatır?
Herkese merhaba. Masaüstüme ekran alıntısında gördüğünüz wallpaperı koydum. Fakat biraz takıntılıyımdır. Zaten forumu bu yüzden kullanıyorum. Bu wallpaper sistemi ne kadar yavaşlatır?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1 MB · Görüntüleme: 23.432
Animasyonlu (hareketli) resim ise video oynuyormuş gibi sistem kaynağı kullanır.
Düz resim ise resim yöneticisinin sistem kullanımına ve resmin boyutuna bağlı olarak genelde önemli bir etki etmez.

Windows sıkıştırıyor zaten duvar kağıtlarını sonradan,
"C:\Users\ kullanıcı adı \AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes" konumunda sıkıştırılmış duvar kağıdının boyutunu görebilirsiniz, maksimum 100kB boyutundadır.

Yavaşlatır.

Sen wallpaper kullansan da kullanmasan da o yavaşlık etki eder. Wallpaper kullanmasan da o ekranda gördüğün siyahlık ta bir nevi wallpaper sayılır.

Bence bir anlamı, bir geçerliliği olan etkenleri düşünmeye başlasan daha iyi olur.

Yavaşlatır.

Sen wallpaper kullansan da kullanmasan da o yavaşlık etki eder. Wallpaper kullanmasan da o ekranda gördüğün siyahlık ta bir nevi wallpaper sayılır.

Bence bir anlamı, bir geçerliliği olan etkenleri düşünmeye başlasan daha iyi olur.

Sende yazılan cevaplara bakmamışsın. Arkadaş yazdı zaten bak. Bu tüzden siyah arka plan tercih ediliyor.

Konuda ekran alıntısı yok öncelikle. Duvar kağıdının MB cinsinde boyutu kadar bir etki eder masaüstü yenilemesi, masaüstü açılma süresine diye biliyorum. Taş çatlasın +3 MB bir duvar kağıdı masaüstü yenileme hızına Max 1 saniye kadar etki eder. Siyah odaklı bir duvar kağıdı daha az boyutta olurken, daha fazla renk pixelleri içeren görseller daha fazla boyut da olur.
Ne demek istediğinizi anlamadım, farkında olmadan yanlış bir cevap verdim galiba...

Hayır sorduğunuz sorunun cevabını zaten verdim. Konuya yazmadan önce eski yazılanlara bakın.

Sende yazılan cevaplara bakmamışsın. Arkadaş yazdı zaten bak. Bu tüzden siyah arka plan tercih ediliyor.

Hayır sorduğunuz sorunun cevabını zaten verdim. Konuya yazmadan önce eski yazılanlara bakın.

Açık konuşayım, ben bu soruyu soran kişiye teknik cevap vermem. Sorunun yüzeysel cevabı yavaşlatır ki diğer kişiler de yavaşlatır ama farkedilmez demiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı