Wallpaper Engine ekran kartı ömrünü kısaltır mı?

Allah razı olsun söylemesen bilmiyicektim bende diyorum niye arada bir şey dönüyor. Bu kart boşta fan açmıyorsa fanlar daha uzun ömürlü olsun diye var ayrıca boşta 50 derece senin için normal mi?

Kardeşim bilmediğin konu hakkında sus azıcık ekran kartı veya işlemci için 50 derece aşırı az anlamadığın konu hakkında yorum yapma cahil misin nesin PC boşta zaten 45 50 derecede çalışır oyunlarda 70 derece ortalama gezinir.

Kardeşim bilmediğin konu hakkında sus azıcık ekran kartı veya işlemci için 50 derece aşırı az anlamadığın konu hakkında yorum yapma cahil misin nesin PC boşta zaten 45 50 derecede çalışır oyunlarda 70 derece ortalama gezinir.

Birincisi ben senin kardeşin falan değilim
İkincisi konuyu doğru düzgün oku işlemci ile ilgili bir şey dedim mi?
Ayrıca boşta ekran kartı için 50 derece nasıl iyi oluyor boşta ekran kartının ısısı Max 30-35 en Max 40 olur ki 40 da fazla bana kalırsa.

Birincisi ben senin kardeşin falan değilim.
İkincisi konuyu doğru düzgün oku işlemci ile ilgili bir şey dedim mi?
Ayrıca boşta ekran kartı için 50 derece nasıl iyi oluyor boşta ekran kartının ısısı Max 30-35 en Max 40 olur ki 40 da fazla bana kalırsa.

Sana kalmıyor işte öyle bir derece hiçbir bilgisayarda yok bilmiyorsun konuşuyorsun.

Ekran kartını yorarak ömrünü kısaltamazsın, yormak değil de ısındırmak ömrünü kısaltır. Tabii yorarsan ısınır kart... Isı silikon benzeri tüm parçalara hasar verir, ekran kartın çok kötü bir kart değil, ömrünü falan kısaltmaz kullan doya doya.

PC eğer arkadaş driver ayarlarından p state ayarını fullemediyse boşta 35-40 civarında çalışır, bileşenler kullanılmadığı zamanlarda saat hızlarını düşürür ve ısınmayı önler.

Örneğin benim kartım boşta 0 fan hızı ile 34 derecede.

1697057803696.png

Ekran kartını yorarak ömrünü kısaltamazsın, yormak değil de ısındırmak ömrünü kısaltır. Tabii yorarsan ısınır kart... Isı silikon benzeri tüm parçalara hasar verir, ekran kartın çok kötü bir kart değil, ömrünü falan kısaltmaz kullan doya doya.

PC eğer arkadaş driver ayarlarından p state ayarını fullemediyse boşta 35-40 civarında çalışır, bileşenler kullanılmadığı zamanlarda saat hızlarını düşürür ve ısınmayı önler.

Eki Görüntüle 1974453

Kanka adam zannediyor ki 50 derece çalışınca kart 1 yılda ömrü bitecek hayır yani 4 5 yıl gider ekran kartına bağlı olarak yani döneme bağlı.

Eki Görüntüle 1974453

Ekran kartı iyi zaten onunla ilgili bir sıkıntı yok şu an 3070'im de olsa boşta fan açmıyorken sırf ana ekranda 2 tane şey dönecek diye 10-20 derece artıyorsa yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı