War Thunder Halen Oynanır mı?

Uçaklarda genelde Hurricane gibi hızlı uçaklarla oynuyordum fakat tank kısmını geldiğimizde pek gelişmemiştim.
Nasıl oynamayı seversiniz?
Bu arada ben de @StronkComrade arkadaşa katılıyorum. Sonuçta bu oyunun piyasada 2. bir rakibi yok diye biliyorum yanlışsam düzeltin. World of Tanks biraz daha arcade kalıyor yani aynı başlık altında değerlendirmemek gerek bence.
Aynen öyle. HP sistemi vs.

İyi akşamlar. Öncelikle şunu söylemek isterim; aslında iş biraz size bağlı elbet. Seviye ilerledikçe her tankın kendine ait bir stratejisi olduğunu anlayıp çözmek gerekir. Ve de oyuncularını. Ben halen oynamaktayım. "Başlanır mı?" diye sormuşsun bence değişir. Eğer oynayacak arkadaşların varsa ya da oyundan edinirim diyorsan elbette başlanır. Ama yok ben tek kişi kasarım diyorsan (ki ben öyle yapıyorum genellikle) başlamak sana kalmış ama bayağ zor olur. Alt seviye araçlar ciddi anlamda sıkıntı bir oyuncu kitlesine sahip çünkü herkes düz "Uraa" kafası. Kim nerde nereye pusmuş nerden avlıyor hangi taktiği yapıyor diye düşünen yok (aynı durumun daha az hali üst seviyelerde de geçerli). Bundan dolayı oyunu oynarken "W" dahi basmadan önce iki kez düşünüp oynaman gerekebilir. Ve de beşinci seviye araçlara geçiş yaptığın zaman iyice oyun seni premium aldırmaya çalışıyor. Çünkü üstün bir yetenek gösterip oynamazsan para kazanamazsın. Sovyetler de araçların yüksek tierleri çok pahalı Almanların değil bundan ötürüde araştırma yapman lazım elbet. Oyuna aynı zamanda gemiler geldi ama yüksek seviylere çıkmak dediğim gibi sıkıntı. Sağlam bir vakit ayırman gerekir. Zamanın varsa oyna eğlenirsin ama iki kez düşün derim ben.

Genelde kara hedeflerini değil de uçakları hedef alarak oynuyorum. Hızlı bir oynayış stilim var. O yüzden uçakların hızlı olması tercihimdir.
Hocam bakın, @baygimli arkadaşımıza aşırı derecede katılıyorum. Ben ikinci bir hesap kasıyorum, toplamda bu hesap üzerinde 750 saat civarı oynanış sürem var. Arada boş boş açık kalmaları vs. saymazsak, 725-730 saat.

Bakın, bu benim ikinci hesabım. Hiç ama hiç para kullanmadan T-62'lere kadar anca gelebildim. Ben T-62 düzlüğünü açtıktan sonra (sağa doğru) AA (Anti-Air) kasacağım ve modern tanklara doğru ilerleyeceğim.

386302

Hiç premium hesap satın almadım, 1 günlük bile. Bu ay sonu 1-2 ay premium hesap alacağım ve 400 TL civarı bir paraya premium T-55 satın alacağım.

Başlayıp başlamamak size kalmış.

Çok uzun zamanlar harcamanız lazım oyuna. Adam bir bölge geçirmede 20K para alıyor, sen 8 kill alarak 20K para alıyorsun :)

Tank avcısı ağacını görüyorsunuz, hiç araştırmadım. Teknoloji ağacında seviye geçmek için 6 araç satın almanız şart. Ben o seriyi araştırmadan baya ilerledim, Sovyet tank avcıları çöp oluğu için gerek duymadım. IT-1 gibi bir araç da modern araçların arasında ezilir, çeliği çıkar.

Bunların altında daha rütbe 6 ve 7'de var :)

Son düzenleme:
Zevk için oynanır ama ciddi düşünüyorsan pek bulaşma, parayı basan kazanıyor. Hile de maalesef var. Ben uçak oynadım hem ABD hem de SSCB olarak. SSCB'nin uçakları genelde top kullandığı için daha iyi geldi. Forumlarda Russian Bias diye mesele vardı bir ara, o yüzden de SSCB daha iyi olabilir. Tanklar hakkında ise fikrim yok.

Oyuna baya baya saatlerimi gömdüm. Bu hesap ikinci hesabım. Evet oyun P2 fakat P2W değil bence premium araçlarda delinebiliyor sonuç olarak. İndirimlere girmeden premium araç satın alma demeyeceğim zaten alamazsın büyük ihtimalle :D çok pahalı. Ama şunu söylemeden edemeyeceğim her bakımdan oyun seni kanser ediyor. En büyük kanser sebebi eşleştirme sistemi örnek vermem gerekiyorsa Almanya seçtin ve Panther D ile bir maça girdin bir bakıyorsun karşında Amerikan T34 tankı var, ben böyle oyunun bilmem ne deyip alt+f4 çekeceksin. Sen genel olarak hangi BR'da oynayacaksın eğer onu söylersen sana ona göre hangi ülkeyi oynaman gerektiğini söyleyebilirim. Şuan ki hesabımda Tanklarda Amerika'da tier 5 full, Almanya tier 3 full, SSCB tier 3 full ve İngiltere tier 4 full. Ve bu hesapta sadece Amerikan uçaklarını kastım. Eğer oynayış tarzını söylersen hangi ülkeyle oynaman gerektiğini söyleyebilirim.

Hocam bakın, @baygimli arkadaşımıza aşırı derecede katılıyorum. Ben ikinci bir hesap kasıyorum, toplamda bu hesap üzerinde 750 saat civarı oynanış sürem var. Arada boş boş açık kalmaları vs. saymazsak, 725-730 saat.

Bakın, bu benim ikinci hesabım. Hiç ama hiç para kullanmadan T-62'lere kadar anca gelebildim. Ben T-62 düzlüğünü açtıktan sonra (sağa doğru) AA (Anti-Air) kasacağım ve modern tanklara doğru ilerleyeceğim.

Eki Görüntüle 386302

Hiç premium hesap satın almadım, 1 günlük bile. Bu ay sonu 1-2 ay premium hesap alacağım ve 400 TL civarı bir paraya premium T-55 satın alacağım.

Başlayıp başlamamak size kalmış.

Çok uzun zamanlar harcamanız lazım oyuna. Adam bir bölge geçirmede 20K para alıyor, sen 8 kill alarak 20K para alıyorsun :)

Aynı şekilde katılıyorum. Bir de çok kanser oyunculara denk gelebiliyorsun. Misal ABD oyuncuları oyunu kaybediyor olsa dahi elini savaşa sürmez. Alman oyuncuları genellikle daha mantıklı olan oyunculardır alanı kullanır düşmanı ufak ve etkili hamleler ile etkisiz hale getirir ama diğer tüm ülkeler gibi sohbet okuma alışkanlığı yoktur. Sovyet oyuncuları genellikle dümdüz saldırır bir plan yapmaz (Ara sıra istisna takım geldiği de oluyor).

Bunların yanısıra @StronkComrade in de dediği gibi uzun zaman istiyor ve bunun yanı sıra sabır istiyor. Eğer başlamayı düşünürsen yeniden yardımcı olmak isterim bende.

Sovyet I serisini kullan uçaklarda ki turn fight yapmadan nasıl oynanır alışmak için. Çünkü I-185'in rezil bir dönüş süresi vardır. Açıkcası japon uçaklarını kendimden kaçırtıyorum ben kaçmıyorum artık. 30 saat yalnız I-185 ile oynamışımdır. Ve ciddi anlamda faydası oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı