Çözüldü WattMan hatası sonrası oyunlarda kalıpların geç yüklenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gameon

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar, oyuna girmeye çalışırken WattMan hatası aldım ve sonra tekrar denedim yine aldım. Bildirim vardı (WattMan ayarlarınız geri yüklendi) diye. YouTube'da araştırdım ve çözdüm. Denetim Masası'ndan, "donanım ve ses > güç seçenekleri > sistem ayarları" kısmından çözdüm ve oyunlara sorunsuz girmeye başladım ama bu ne kadar sürer bilemiyorum. Girdiğim oyun Forza Horizon 4 ve oyunda kalıpların geç yüklendiğini fark ettim, hatta oyun uyarı veriyordu ve ekran kartımın önceki halinden daha az ısınıyor. Bu sorunu nasıl çözerim? Yardım edin lütfen.

Minidump klasörünü önceki konum da paylaşmıştım bir sıkıntı olmadığını öğrendim.

Çözüm
Sıkıntı yoksa sürücü stabil demektir. Radeon Software üzerinden çeşitli ayarlar var. Renk sıcaklığı falan gibi. Buralardan bakabilirsiniz. Ekran ayarında olması gerekir. Arama motoru ve varsayılan tarayıcı ayarlarını değiştirebilirsiniz.
Evet bu hata için bazı durumlar olabiliyor. Anladığım kadarıyla performans azaltma yapmışsınız. UV gibi bir şey olmuş. Zaten bunun çareleri arasında olan bir yöntem. Farklı bir WHQL sürücü kurup deneyebilirsiniz. İlk önce eski sürücüyü DDU ile kaldırmanız iyi olur.

Sana dün bu konu hakkında detaylıca bir rehber attım kardeşim.
Denedin mi?

Evet baktım ama benim sorunum başka.
Evet bu hata için bazı durumlar olabiliyor. Anladığım kadarıyla performans azaltma yapmışsınız. UV gibi bir şey olmuş. Zaten bunun çareleri arasında olan bir yöntem. Farklı bir WHQL sürücü kurup deneyebilirsiniz. İlk önce eski sürücüyü DDU ile kaldırmanız iyi olur.

Bir deneyim uzun sürmez umarım.

Hocam WHQL olarak 21.5.2 var. Bunumu indireyim yoksa en son sürüm optional olanımı indireyim?
Not: İlk kurulmuş 21.5.1.0 WHQL adrenalin sürümü var şu an.

Son düzenleme:
Evet baktım ama benim sorunum başka.

Bir deneyim uzun sürmez umarım.

Hocam WHQL olarak 21.5.2 var. Bunumu indireyim yoksa en son sürüm optional olanımı indireyim?
Not: İlk kurulmuş 21.5.1.0 WHQL adrenalin sürümü var şu an.
Tamamdır. O sürücü olur.

Tamamdır. O sürücü olur.

21.6.1 olanını kurmaya karar verdim.
DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırdım.
Şimdi ise indirdiğim sürücüyü kuracağım.
Ama ekran çözünürlüğü düşmüş bunu nasıl düzelteceğim?
Bir de AMD sürücüsünden başka bir şey kurmaya gerek var mı?

Test yapmak gerekli ise hangi programı kullanmalıyım.

Biraz geç oldu işe başlamak :)

Tamamdır. Sürücü kurulu değilse ekran çözünürlüğü düşük olabilir. Kurulunca normale döner.

Tamamdır. Sürücü kurulu değilse ekran çözünürlüğü düşük olabilir. Kurulunca normale döner.

İndirdim hocam AMD Radeon Software programı açıldı. Karşımda "fabrika ayarlarına sıfırlama (isteğe bağlı)" diye bir tik var. İşaretliyeyim mi yoksa bırakıyım mı?

İşaretleyebilirsiniz.

İşaretleyebilirsiniz.

Hocam kurdum ama duvar kağıdım gitti ve duvar kağıdı ekleyemiyorum ayarlardan baktım olmadı.
Google'dan görsel kısmından duvar kağıdı aratıp "sağ tık" yaptım "indir" diye bir tik yok. Bazen de görseller kısmı açılmıyor.
Edge'den baktım Yandex'ten aratıyor nedense önceden böyle değildi.

Bir de ekran renk konstratı değişmiş hocam. Önceki renkler gibi gözükmüyor. Daha açık olmuş bunu nasıl ayarlayabilirim?

Başka bir sürücü veya indirme işlemi kalmadı değil mi hocam. Emin olmak istedim de.

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum hocam :)

Son kez görsel de atayım emin olayım hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20210818_233513.jpg
    IMG_20210818_233513.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı