WD 1 TB HDD Kafa Atma Sorunu

Safa-TR

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Müh.
Merhabalar,

Elimde WD marka 1 TB'lik bir harici harddisk var. Bilgisayara taktığımda kafa atma sesi geliyor. PCB devresini söküp gözümle kontrol ettim fakat herhangi bir deformasyon göremedim. Fakat PCB kartını 14 dolara yurt dışından getirebiliyorum. Sizcr kafa atma sorununu PCB değişimi ile çözebilir miyim? Yoksa bu tarz durumlarda kafa değişimi şart mıdır?

İlginize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Elimde WD marka 1 TB'lik bir harici harddisk var. Bilgisayara taktığımda kafa atma sesi geliyor. PCB devresini söküp gözümle kontrol ettim fakat herhangi bir deformasyon göremedim. Fakat PCB kartını 14 dolara yurt dışından getirebiliyorum. Sizcr kafa atma sorununu PCB değişimi ile çözebilir miyim? Yoksa bu tarz durumlarda kafa değişimi şart mıdır?

İlginize teşekkür ederim.
Kafa atma diyince neden bir insanın kafa atması olarak anladım? Sorry.

PCB ile çözülceğini düşünmüyorum. Aynı durum benim de başıma gelmişti. Bilgisayarcıya götürdüğümde kafa atıyor demişti. Olayı pek net hatırlamasam da aynı model başka bir HDD ile parça değişimi vs. lazım diye biliyorum. Bilen bir arkadaş da yazarsa net bilgiye ulaşmış oluruz. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı