Çözüldü WD Green SN350 M.2 SSD'ye yük binince disk çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafa Yurtalan

Hectopat
Yer
İstanbul Maltepe
Daha fazla  
WD Green SN350 S480G2G0C 480 GB.
Diskin modeli bu şekilde bir oyuna girdiğim zaman yük bindiği anda disk çöküyor. Sistemi kapat aç yaptığımda ise düzeliyor. Ama yeniden girdiğimde bir daha çöküyor. Temasızlık problemi falan da yok. Sağlam taktığıma eminim. Zaten dediğim gibi durduk yerde bırakmıyor kendini yük bindiği zaman. 2 ay önce aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olabilir hocam başka soket var ise deneyin. Ya da farklı bir M.2 SSD deneyin arkadaşınızdan falan isteyin.

Bunu yaptıktan sonra eğer ki taktığınız SSD düzgünce çalışıyor ise yapacak bir şey yok zaten. Garantiye yollamak kalıyor sizin SSD'yi.

Geçen gün alıp üzüldüğüm SSD. Çoğu sahte ve distirbitör :D garantili. Tavsiyem brendyol vb. sitelerden aldıysan iade etmen hem ısınır hem zorlanır sistem bir de havasızsa (sıcaksa) çabuk çökebilir bence.

Bende de aynı SSD var. İtopya'dan aldığım hazır sistemle beraber geldi ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ya SSD sahtedir ya da sorununuzun sebebi başka bir şey olabilir.

Diskin çöktüğünden emin misiniz? Belki işlemci veya RAM kaynaklıdır. Şu testi yapar mısınız?

Disk çöküyor derken sistem mavi ekranmı veriyor? Donuyor mu? Ne oluyor bilgisayara tam açıklar mısınız?

Oyun donuyor ve atıyor diske girip hata aramya bastığımda diskte sorun çıktı hatası veriyor.

Diskin çöktüğünden emin misiniz? Belki işlemci veya RAM kaynaklıdır. Şu testi yapar mısınız?

Diskin yüklü olduğu oyunlarda oluyor sadece sanmıyorum ama denicem.

Bende de aynı SSD var. İtopya'dan aldığım hazır sistemle beraber geldi ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ya SSD sahtedir ya da sorununuzun sebebi başka bir şey olabilir.
Seri numarasından kontrol ettim orjinal ürün.

Testi bitti hata bulmadı.

Son düzenleme:
Oyun donuyor ve atıyor diske girip hata aramya bastığımda diskte sorun çıktı hatası veriyor.

Diskin yüklü olduğu oyunlarda oluyor sadece sanmıyorum ama deneyeceğim.

Seri numarasından kontrol ettim orijinal ürün.

Testi bitti hata bulmadı.

Diskte hata bulmadıysa başka donanımlar da sorun olabilir. Isınıyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı