Web Sitesi nasıl tasarlanır?

MANSORYN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sıfırdan web sitesi kurmak istiyorum. Domaini alacağım ama gerisini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kendim tasarlamak kurmak istiyorum nasıl yapabilirim? HTML, CSS öğrenmem gerekir mi?

Kodlama dillerinin yanı sıra WordPress kullanarak kaynak kodlarını inceleyebilirsin daha sonra sıfırdan açıksız bir site yapabilirsin günümüzde bu işler çok kolaylaştı.

Python (Django) öğren onla hem site yapabilirsin hem de başka şeyler diğerleri sadece site yapmaya yarıyor Python öğrenince blockchain bile yaparsın.
Ama yanında temel HTML bilginde olması lazım.

Kodlama dillerinin yanı sıra WordPress kullanarak kaynak kodlarını inceleyebilirsin daha sonra sıfırdan açıksız bir site yapabilirsin günümüzde bu işler çok kolaylaştı.
Bundan sonra host da alman gerekir. Doğru sitelerde ararsan ucuza getirebilirsin fakat önermem. Kaliteli hostlar kullan.

Wordpress önermem. HTML ve CSS öğrenip her şeyi ücretsiz yapabilirsin.
Neden önermezsin? Sırf bir site için HTML, CSS, Javascript öğrenmesi saçma olur. Eğer amacı bu işi öğrenmek olsaydı haklı olabilirdin ama öyle olduğunu düşünmüyorum.

Neden önermezsin? Sırf bir site için HTML, CSS, Javascript öğrenmesi saçma olur. Eğer amacı bu işi öğrenmek olsaydı haklı olabilirdin ama öyle olduğunu düşünmüyorum.
Çünkü Wordpress'de insan özgür takılamıyor. Bir şablon üzerine parça parça düzenleme yapıyorsun ve her şey ücretsiz değil.

Amaç?
Tek amaç site açmak ise hazır yapılar kullanılabilir.
Eğer öğrenmek istiyorsanız evet HTML, CSS, Javascript hatta Angular, React, Vue üçlüsünden birisi öğrenilmek üzere sizi bekliyor.

Benim arkadaşım Wordpress ile ev geçindiriyor çocuğu var.

Tabi ki bir HTML, CSS VE PYTHON bilen biri çok daha farklı yerlerde olur ama hem öğrenmesi zaman alan hem de meşakkatli işler.

ama zaman kıymetli, zaman akıp geçiyor, bir şekilde kısa yoldan kazanmak gerekli. Keşke ülke imkanları elverse, maddi zorluk çekmesek de yazılım alanında kendimizi geliştirebilsek ama para kazanmak için ayıracak vakit kalmıyor. Eve geliyorsun yorgun, zaten yaptığın iş bu alanda olsa bile köreltici, kendini geliştirici şeyler olmuyor. Bilgisayarın başına oturuyorsun yeni bir şeyler öğreneyim diye, yorgun olduğundan anlamıyorsun bile.

Tabi öğrenci olduğunu varsayıyorum derslerden de olsa yine çalışan insana göre daha zamanınız var. İyi değerlendirin ve iyi karar verin.

Yazılımla kral olursun wordpressle kralcı ama ikisi de bir şekilde kazandıryor.

Yeni konular

Geri
Yukarı