Web sitesine telefondan kolayca yeni içerik eklenebilir mi?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Kendi HTML ve CSS ile yaptığım siteye telefondan hızlıca yeni içerik ekleyebilmek istiyorum.
Önceki içerikleri silmeden bunu yapması gerekiyor.
Bunu yapmak mümkün mü? Ve bunu nasıl yapabilirim?
Bunun için bir program var mı?
Bununla alakalı başka durumlar var mı bilmem gereken?

Şu an ise FileZilla kıllanarak yapıyorum.

Ayrıca ikincil olarak önceden olan bir içeriği değiştirebilmek mümkün olur mu?
Mesela durum diye bir yazı var ve yeni içerik geldiğinde önceki gidebilir.

Size CMS lazım. Sadece HTML CSS kolayca halledilecek işler değil bunlar.
O nedir?
Wix wordpress gibi şeylere karşın html css dedim. Basit statik bir website kullanacağım.
Ekstra birşeye ihtiyacım yok.
İçerikleri bir veri tabanından çekersin, bu verilere eklemek için de admin paneli veya CMS tarzı bir yönetim sistemi yapıp bu admin paneline telefondan girip içerik ekleyebilirsin.
Anlamadım.

Statik web site oluşturucularına ve headless CMS'lere bakabilirsiniz.

Bu arada oldukça popüler. Temel mantık sitenin kendisiyle içerik yönetim sistemini birbirinden ayırmak. Farklı farklı panel sağlayıcı servisler var. Headless CMS'ler tema vs. içermiyor sadece içerik tutuyor. Her içerik girildiğinde, güncelleme geldiğinde bu servisler arka planda otomatik statik site oluşturma için kullanılanacak servisi çağrıyor. buna da build servisi, CI/CD servisi denebilir. Örneğin GitHub Actions. GitHub Actions headless cms'e bağlanıyor içeriği çekiyor, statik site dosyalarını oluşturuluyor, ardından yine sizin seçeceğiniz Vercel gibi, Netlify gibi, GitHub Pages gibi statik site barındırma servisine yüklüyor.

Aslında çok güzel yöntem ama işte statik. Yoksa her projede bu kullanılabilirdi. Çünkü hemen hemen tamamı bedavaya getirilebiliyor :D.

Son düzenleme:
Statik web site oluşturucularına ve headless CMS'lere bakabilirsiniz.

Bu arada oldukça popüler. Temel mantık sitenin kendisiyle içerik yönetim sistemini birbirinden ayırmak. Farklı farklı panel sağlayıcı servisler var. Headless CMS'ler tema vs. içermiyor sadece içerik tutuyor. Her içerik girildiğinde, güncelleme geldiğinde bu servisler arka planda otomatik statik site oluşturma için kullanılanacak servisi çağrıyor. buna da build servisi, CI/CD servisi denebilir. Örneğin GitHub Actions. GitHub Actions headless cms'e bağlanıyor içeriği çekiyor, statik site dosyalarını oluşturuluyor, ardından yine sizin seçeceğiniz Vercel gibi, Netlify gibi, GitHub Pages gibi statik site barındırma servisine yüklüyor.

Aslında çok güzel yöntem ama işte statik. Yoksa her projede bu kullanılabilirdi. Çünkü hemen hemen tamamı bedavaya getirilebiliyor :D.
Anlamadım. Ben kendi html css kodumu yazarak website yapmak istiyorum ve telefondan mesaj atar gibi yeni gönderi eklemek istiyorum.

Hiç web sitesi kurmadım. Bildiğim kadarıyla yazılarını yayınlamak için web sitesi yapmak istiyorsan sıfırdan başlamak zorunda değilsin. Yukarıda da denildiği gibi Wordpress gibi bir CMS kullanabilirsin. Böylece tarayıcıdan içeriklerini ekleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hiç web sitesi kurmadım. Bildiğim kadarıyla yazılarını yayınlamak için web sitesi yapmak istiyorsan sıfırdan başlamak zorunda değilsin. Yukarıda da denildiği gibi Wordpress gibi bir CMS kullanabilirsin. Böylece tarayıcıdan içeriklerini ekleyebilirsin.

Ne yazıkki kendi sitemi kendim tasarlayacağım için bunu kullanamam. Bu sistemler ne yazık ki yeterince özgürlük tanımıyor.

Eğer sadece içerik üretecekseniz WordPress gayet yeterli. Kullanmak istemiyorsanız her şeyini kendiniz yapmalısınız. Telefonda çalışması için tarayıcıdan erişebilmelisiniz. Bunun için içerikler için bir veritabanı oluşturmalı, ara işlemleri yapabilmek için örneğin PHP kullanmalısınız. İçerikleri üretirken ihtiyacınız olacak araçlar için ise bir Text Editörü edinmelisiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra telefondan içerik üretebilirsiniz.

Yapacağınız her sayfa aynı zamanda responsive olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı