WEB Tasarıma Hangi Dilde Başlamalıyım ?

Evde oturarak öğrenebileceğini hiç sanmıyorum. Okulda ve harici kurslarda eğitimini alman gerek.
Stajyer olarak bir yerde işe başladığında bu öğrendiklerinin yarısını 3 ayda kapıyorsun, faydalı oluyor.

Evde oturarak öğrenebileceğini hiç sanmıyorum. Okulda ve harici kurslarda eğitimini alman gerek.
Stajyer olarak bir yerde işe başladığında bu öğrendiklerinin yarısını 3 ayda kapıyorsun, faydalı oluyor.
Yani siz hepsini kurs ve okuldamı öğrendiniz onu yazmamışsınız Html ve css evde öğrenilebilinir ama diğer dilleri bende pek sanmıyorum.

Kurs ve evde öğrendiklerimi evde yaptığım programlar ile pekiştirdim diyelim.
Başında bilir bir kişi olmadan incelikleriyle öğrenemezsin.

İleride sen bu işi yapacaksan internetten video izlemeyi bırakıp somut adımlar atman gerekir.
İnternette çok güzel kaynaklar olsa da seni bir yerden öteye götüremez.

Kurs ve evde öğrendiklerimi evde yaptığım programlar ile pekiştirdim diyelim.
Başında bilir bir kişi olmadan incelikleriyle öğrenemezsin.

İleride sen bu işi yapacaksan internetten video izlemeyi bırakıp somut adımlar atman gerekir.
İnternette çok güzel kaynaklar olsa da seni bir yerden öteye götüremez.
Bende programlamaya heves sardım html dilinden başlamıştım ama son yorumunuzu okuyunca karamsarlık çöktü içime :D

İçindeki o hevesi biraz olsun yok ettiysem çok özür dilerim :) Kesinlikle hevesin kırılmasın !

Şundan bahsediyorum : Yalnızca bir heves uğruna internetten HTML videoları izlemek seni ancak kırmızı çizgiye kadar götürür.
İleride ben bu işi yapacağım dediğin zaman senden çok daha ileride çok insan ile karşılaşırsın.
HTML bilmeyen mi bu devirde :) Bak ben bile bu yaşta neler neler kattım kendime.

Sadece HTML ile müşterini zerre kadar memnun edemezsin, ancak kıytırık bir anaokulu sitesi yaparsın.
Bizim resimlerimiz olsun, isteyince ekleyelim dendiğinde bön bön bakar durursun, yahu HTML'de nasıl yapacağım dersin :)

Şuan ben açarım ASP.NET'i dayarım C#'ı bir güzel veritabanı ile bağlantımı kurarım, müşterimi memnun ederim.

Bu işi yapacaksan da lise veya en geç üniversiteden itibaren eğitimini almaya başlamak, stajyer olarak çalışarak iş tecrübesi ve referans toplaman gerekir.
Sonrasında teras katta çatır çutur kod yazarak şahane bir hayat geçirirsin, tabi bu işten zevk alıyorsan.

Ben şahsen tavanı camdan bir ofisin teras katında çalışmak falan istiyorum, bir programcının da böyle hayalleri olur zaten.
Tabi o parayı bulana kadar beton duvarlar arasında terlemek gerekiyor uzun bir süre :)

Ders videolarımız bitirseydik şuan sana atabilirdim. Html videoları izle. Megep yaz googleye. siteye gir. Bilişim bölümü seç. Sonra web tasarım seç. 8 modül var. En baştan başla hepsini oku tek tek uygula. Sonra Stil Css modül var onlara bir bak. Zaten bunları artık boşverceksin. Bootstrap devri artık. Bende bootstrap kullanıyorum. En son tabi ASP öğrenceksin. Ama normal bir site için asp öğrenmene gerek yok. Zaten internetten bir yere kadar asp öğrenebilirsin. C# bilmek şart.

Kursun ve çalışmanın çok büyük bir etkisi var . Evde 1 saat çalışırsın ama işte sürekli ilgilendiğin için daha iyi kavrarsın. Çevrende ki insanlardan yararlanırsın sana bilgi aktarırlar. Evde böyle bir imkanın olmaz. İlerlersin ama biraz daha fazla zaman alır. İşin maddi boyutunu düşünme bir işe başla ve öğrenmeye bak. Bir noktaya geldikten sonra ilerlemen daha kolay oluyor zaten temel var üzerine ilerletmek kalıyor sana. Sana PHP ve HTML öneririm. HTML ile başlarsın sonra PHP ile devam edersin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı