Web Tasarımcısı Olmak İçin Nereden Başlamak Gerekir?

Daha fazla  
Arkadaşlar 13 yaşındayım. 7. sınıfa gidiyorum, bilgisayarı 5 yaşından beri kullanıyorum. Çok iyi de kullanıyorum sayılabilir, parça takma olsun, format CD'si yapmayı falan biliyorum, daha bir sürü şey biliyorum. Amacım bilgisayar mühendisliği değil de, web tasarımcısı olmak. Nasıl olabilirim, nereden başlayabilirim bu mesleğe? Ve bunun okulları var mı? 2 sene sonra liseye gideceğim. Baktım Youtube'da videolarına, birkaç şey öğrendim sayılabilir. İngilizce çok gerekiyor sanırım ama İngilizcem kötü sayılabilir. :) Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Web tasarımcı olmak için HTML, CSS ve Javascript bilmek lazım. Bir de web programcı olma meselesi var. Bunun için de PHP veya ASP veya JSP, veritabanı için de SQL bilmek gerekli. Bunların öğretildiği okul meslek liselerinin bilişim bölümleri ve üniversitelerin bilgisayar mühendisliği gibi bölümleri. Ancak bu okullar da gitmeden öğrenen sayısı %80'lerde.

Öğrenme yolu olarak "herşeyi" öneriyorum. Yani kitaplar, youtube video dersleri veya bilen birinin peşini bırakmamak vb.

Bu senin tercihine göre değişir. Yani önce ikisinin de yaptıkları iş biraz birbirine benzese de birebir aynısı değil. Detaylı bi araştırma yapıp öyle kararını ver. Ve bana kalacak olursa web programcılığı daha iyi. Php, Asp vs. Html den kat be kat daha önemli bi konuma sahip. Gelecek de onlarda.

Akıl işi değil sağlığını düşün vazgeç. Sosyal bir hayatın varsa yapamazsın. Sevgilin olmamalı. Misafirliğe gidemezsin. 4 duvar içinde sürekli pc başında iş yetiştirmen gerekebilir. Millet yazın tatilde sen pc de masaüstüne manzara resimleri koyarsın. Para çok tatlı gelir aha bu işide alıyım bunuda yapayım derken kendini unutursun kendine zaman harcıyamazsın. Etrafındakiler pc başında oh gel keyfim gel zanneder seni oysa sen editörü açmış for döngüsü içine for onun içinede for sonra while haline while :))

Eğer merakın var ise okullara gidip derslere girebilirsin. Sana meslek hakkında bilgi verir. Veya ücretsiz kurslar var. Onlara gidebilirsin. Meslek olarak düşünüyor isen mesleği biraz araştır. Eğer karar verir isen ona göre çalışmaya başlarsın. Meslek biraz zordur. Sürekli çalışma ve gelişme ister. Sorunlar ile uğraşmaya sevmek lazım. Bunun gibi çok madde var. Sen mesleği yapanlardan mesleğin şartlarını öğren. En iyi bilgiyi onlar verir.

Ben sosyal bir hayatın içinde değilim arkadaşlar bi sorunla uğrasmayı severim o konu hakkında bilgi sahibi olmaya calısırım hep pc başındayımdır okuldan eve pc başında olurum 12 saat boyunca hiç dışarı cıkmam diyebilirim misafirlige gitmekten hoşlanmıyorum zaten bence bu meslek bana göre ama sizin önerilerinizide alabilirim bilgisayar hakkında başka hangi meslek edinebilirim?

Bedava-sitem.com ile başlayabilirsin. Ben 11 yaşındayken çok uğraşıyordum. Sonra sıkılıp bıraktım.

Web tasarımı yada programlama da dahil olmak üzere bilişim ile ilgili herhangi bir iş yapmayı planlıyorsanız öncelikle okuduklarınızı rahat anlayabilecek seviyede İngilizce'ye sahip olmayı hedeflemenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı