Western Digital vs Seagate

İhtiyacım olunca bu defa Seagate alacağım. Tavsiyem boyut ve hızına göre uygun olanı tercih edilmesi. 3 kere WD marka HDD aldım, 1 kere bile yüzüm gülmedi. İlk ürünüm 500 GB 7200 RPM modeli kendi kendine bozuldu. 2. ürünüm 1 TB 7200 RPM. Akşam kapadığım PC sabah açtığımda HDD bozulmuştu. Şans işidir dedim ve 1 TB 7200 Caviar Blue modelini aldım. Yaklaşık 1 senedir kullanmaktayım. Çok sesli çalısıyor ve ara ara bip sesi çıkartıyor. Bozulması yakındır. Birdaha almayacağım. Umarım Seagate marka yüzümü güldürür.☺

İhtiyacım olunca bu defa Seagate alacağım. Tavsiyem boyut ve hızına göre uygun olanı tercih edilmesi. 3 kere WD marka HDD aldım, 1 kere bile yüzüm gülmedi. İlk ürünüm 500 GB 7200 RPM modeli kendi kendine bozuldu. 2. ürünüm 1 TB 7200 RPM. Akşam kapadığım PC sabah açtığımda HDD bozulmuştu. Şans işidir dedim ve 1 TB 7200 Caviar Blue modelini aldım. Yaklaşık 1 senedir kullanmaktayım. Çok sesli çalısıyor ve ara ara bip sesi çıkartıyor. Bozulması yakındır. Birdaha almayacağım. Umarım Seagate marka yüzümü güldürür.☺
Seagate mekanik disklerini önermiyorum. Kesinlikle Toshiba P300 tavsiye ederim.

Tabi ki WD. 10 eylül 2016'da 188,99'a aldım. Tabi dolar o zaman 2,99. Ürünü alalı 2 yıl 11 ay 3 gün olmuş daha tık demedi. Ama şöyle bir problem var. WD blue biraz sesli çalışıyor. Ve 2 TB'ta 7200 RPM yok. Sadece 1 TB modelinde 7200 RPM var. 2 TB 7200 RPM istiyorsam black serisi var. O da bayağı bir pahalı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı