Whatsapp hesabım hacklendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Whatsapp hesabım sadece bilgisayarımdaki IP adresleri veya herhangi bir yol üzerinden izlenerek, telefonumun SIM Kartında ekli olan tüm kişilerin telefon numaralarından, isimlerine ve Whatsapp uygulamasındaki tüm mesajlaşmalarımı görüntüleyebildiğini söyledi ve bunu gözümün önünde ispatladı. Bunu nasıl yaptı? Güvenlik önlemini nasıl alırım? Whatsapp uygulamasında ciddi bir açık olduğundan endişeliyim. Karşı tarafa hiçbir şekilde bilgilerimi vermedim. Sadece telefon numaramı bilmesi yeterli oldu.

Böyle bir şey söz konusu değil birisi sizi kandırıyor. Arkadaşınız eşiniz dostunuzsa size şaka yapıyor, siz telefonla ilgilenmezken whatsapp web açıp karekodu ile kameradan eşleşip sonradan bakıyor olabilir.
Bir de telefonunuz android mi?

IP üzerinden sohbetlerine erişmesi imkansıza yakın.
Telefondan tüm Whatsapp Web PC'lerinin erişimini kaldırın.
Şikayetçi ol o şahıstan.

Geçmiş olsun. Bende merak ediyorum.

İlginç bir durum. Whatsapp support'a bildirdiniz mi?

Kesin ve net çözümü açıklıyorum
1.Adım: WhatsApp'ı silin
Şaka yapıyorum bu değil. Başlığı yanlış açmışsın bence. Eğer birisi senin haberin olmadan senin WhatsApp hesabından mesaj atıyorsa ayarları kurcala azıcık orada tüm cihazlardan çıkış yapma tuşuna bas.

Girdiğiniz bilgisayar üzerinde bir çakallık olabilir(Örnek mSpy’ı WhatsApp gibi veya keylogger gibi bir şey olabilir). Bunun haricinde sadece telefon üzerindeyse buna erişmesi nerdeyse imkansız(Whatsap Plus gibi şeyler kullanmıyorsanız). Böyle bir durum varsa kişiye suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Gelsin benim hesabıma girsin görelim. Yapman gereken temiz bir bilgisayarda hesabının her şeyini değiştirmek. Ayrıca telefonun Android ise onu da bir güzel sıfırla. İşlem tamam.

Böyle bir şey söz konusu değil birisi sizi kandırıyor. Arkadaşınız eşiniz dostunuzsa size şaka yapıyor, siz telefonla ilgilenmezken whatsapp web açıp karekodu ile kameradan eşleşip sonradan bakıyor olabilir.
Bir de telefonunuz android mi?
Whatsapp o zamanlar, bilgisayarımla eşleşmiş durumdaydı. Şu anda tüm cihazlardan çıkış yap'a bastım. Bu arada bir not bırakmak isterim ki; Geçmişte internet üzerinde dahi olsa bile, insanlara verdiğim rahatsızlığın acısını, beni dava etmekle tehdit ederek ve dava edilmemek için, o şahsın her dediğini yapmak ve benim özel hayatımın içine girebilmesinden, benim özel hayatımın tamamen onun kontrolünün altında olması gibi şartlar altında, ebeveynlerimin bu durumdan habersiz olduğu ve ebeveynlerimin bile bilmesi sonrası, ebeveynlerimle aramın bozulma ihtimalinin yüksek olduğu bir zamandan geçiyorum. Yaklaşık 3-4 sene önce yaptığım sanal bir hatanın acısını son birkaç gündür benden çıkartma planları vardı ve şu anda bunu yapmaktalar. Ayrıca bu şahıs, kod yazarı ve Valve için oyun geliştiricisi olmakla beraber, hukuk öğrencisi olan biri. Olaylar çok karmaşık olmakla birlikte, o şahsın hack yöntemiyle bilgilerime eriştiğini düşünüyorum. Ayrıca, o şahsın ismini bile verirsem ve bu onu görürse, beni acımadan dava edebilir. Buna biz, şantaj suçu diyoruz. Şantaj, bir kişinin yaptığı hatalardan faydalanarak, karşı kişiyi korkutarak tehdit ederek, ona zorla iş yaptırtmaktır.

Mesajlarınıza erişemez. Çünkü Whatsapp, telefonunuzdaki mesajları şifreliyor -crypt- ve mesaj dosyalarını alsa bile, yazılımla açmak için decrypt dosyasına ihtiyacı var ve bu dosyayı yalnızca rootlu telefonlarda alabilirsiniz. Büyük ihtimalle birisi sizi trollüyordur.

Yani, bilgisayardan ulaşsa bile, ilk olarak telefonunuza erişim kodu gelmesi ve Whatsapp Web'i kullanabilmesi için, telefonunuzdan kare kodu taraması lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı