Wi-Fi hızı istediğim gibi değil

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS RT-AX82U router aygıtını satın aldım. FTTH altyapıda kullanıyorum. Ama download hızları Türk Telekom'un verdiği o dandik modemden bile düşük. Türk Telekom'un modemiyle 94-99 arasındayken kendi router aygıtımda 92'nin üstüne çıkmıyor hızlarım. 100 Mbps kullanıyorum.
Ya Allah'ı aşkınıza bu sorun nereden kaynaklanıyor olabilir. Kendime yediremiyorum o kadar para verip aldığım cihazın düşük download sunmasını.

Screenshot_20201205_215224_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20201205_215234_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20201205_215243_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20201205_215251_com.android.chrome.jpg

Allah'ı aşkınıza ne olur bir bakın fikri, bilgisi olan var mı?
Ben bu download hızını kullanmak istemiyorum. Bir de şimdi rica ediyorum. Her Speedtest'te farklı sonuç alırsınız, kablolu bağlanın lütfen demeyin gibi şeyler lütfen demeyin. TT'nin verdiğini dandik cihazın bu cihazdan yüksek download sunmasını yediremiyorum. Kablosuz ile bağlandığınız için de demeyin. O TT'nin dandik cihazı 99 Mbps'yi birkaç defa gördü. Ama ben bu Router'im ile 93'ün üstünü bir kere bile görmedim. Üstüne 1500 TL para bayıldım arkadaşlar. Çok üzülüyorum.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 766780Eki Görüntüle 766781
Neredeyse kablolu bağlantı kadar hız alabilmeniz gerekiyor 5GHz'de. Evde olan Wi-Fi 5 destekli cihazları 5GHz bağladığımda da sonuç aynı oluyor. WI-FI6 herhangi bir uyumsuzluk çıkartmıyorsa açarak bu ayarı da dener misiniz? Bende şu anlık sıkıntı çıkartmıyor, belki sizin için bir çözüm olabilir.
Tamamdır yarın ilk işim onu denemek olucak hocam. Çok sağ olun deneyeceğim.
Neredeyse kablolu bağlantı kadar hız alabilmeniz gerekiyor 5GHz'de. Evde olan Wi-Fi 5 destekli cihazları 5GHz bağladığımda da sonuç aynı oluyor. WI-FI6 herhangi bir uyumsuzluk çıkartmıyorsa açarak bu ayarı da dener misiniz? Bende şu anlık sıkıntı çıkartmıyor, belki sizin için bir çözüm olabilir.
Değerli hocam bir sorum olacaktı. Wi-Fi 6 modunu açmanıza rağmen desteklemeyen aygıtlar nasıl bağlanacak bağlanabilir mi?

Bir de hocam rica etsem siz direk bana kendinizin kullandığı 5 Ghz ayarları sayfasını atar mısınız?
Değerli hocam yaptım bu ayarları. Evde şu an internet kıtlığı çekiyoruz :). Hocam 2.4Ghz cihazları adeta felç şu an. Netflix açık olan televizyonun video akışı 0.07 Mbps ye düştü. 432p de açıyor videoları. Daha da canımı sıkan şey hiçbir değişikliğin olmaması. Belki bir kapatıp açsa daha verimli olur ama bir fikrim yok.
Ben bu cihazı bir şekilde iade edeceğim sanırım. O kadar araştırdım aldım başıma gelene bak. Bir daha da Asus almam. Bitazdan TT'nin verdiği cihazı takmayı planlıyorum. Fikrimi değiştirmezsem TT'nin aygıtını takıcam. 220 Metrekare eve yetmiyor o TT'nin verdiği cihaz ama ne yapacaksınız işte. Paramızla rezil oluyoruz. O kadar güzeldi yorumları aldım şimdi de bunu yaşadım. Belki bana gönderilen cihazda da sorun olabilir bilmiyorum artık. Hiçbir zaman şanslı olmadım. Bu gidişle de olamayacağım. Yolda yürürken bisiklet sürerken de hep kuş kafama pislemiştir. O derece şanssız biriydim. Çok geçmişte arkadaşım drone almıştı. Bende biraz drone'u kullanmak istedim. Bana gelince kumanda aynı komutu tekrarlayıp durdu. İlerideki evin çatısında kaldı sonra paramparça oldu. O zaman onunda parasını ödemiştik. Öyle şanssız biriyim arkadaşlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı