Wi-Fi aktif değil

aydos

Hectopat
Makaleler
1
Bu konudaki yönergeler sonucunda bilgisayarımda Wi-Fi açamıyorum. Yardıma ihtiyacım var. Aşağıya konu ile ilgili yardımcı olacağını düşündüğüm birkaç ekran görüntüsü paylaşıyorum. Bir şey gerek olursa aktifim yanıtlarım.

1631988711503.png

1631988780028.png

Intel® için Windows® 10 Wi-Fi Sürücüleri® Bağdaştırıcılar bu adresten sürücümü güncelledim fakat sorun çözülmedi. Ne olduysa netadapter repair kullandıktan sonra oldu. Daha önce de kullanmıştım fakat böyle bir hata olmamıştı.

Eğer bir çözüm bulunamaz ise sistem geri yükleme yapabilirsiniz bir kaç gün öncesine ve bu da sorunuzu çözer muhtemelen.

Bu konu pek de uzmanlığıma girmiyor sadece tecrübemi aktarayım boş laf yapmışsam affola.

Kendi Wi-Fi ağımda sorun yaşadığımda sorunları gider ile yaptığım taramada sorun giderme bana komple ağ iletişimini sıfırlama önerisi verdi. Çok da üstüne durmadan bastım ve karşımdaki manzara aygıt yöneticisindeki tüm ağ bağdaştırıcıları bölmesinin silindiğiydi. İlkten forumda bir konu açmayı düşündüm fakat hemen en ilkel yöntemlerden biri olan "yeniden başlatma" tekniğini uygulayınca bütün sürücüler vs yerine geldi. Belki siz de ilk önce PC'yi yeniden başlatıp olmazsa Wi-Fi sürücüsünü kaldırıp yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer bir çözüm bulunamaz ise sistem geri yükleme yapabilirsiniz birkaç gün öncesine ve bu da sorunuzu çözer muhtemelen.

1631989976286.png

Bu konu pek de uzmanlığıma girmiyor sadece tecrübemi aktarayım boş laf yapmışsam affola.

Kendi Wi-Fi ağımda sorun yaşadığımda sorunları gider ile yaptığım taramada sorun giderme bana komple ağ iletişimini sıfırlama önerisi verdi. Çok da üstüne durmadan bastım ve karşımdaki manzara aygıt yöneticisindeki tüm ağ bağdaştırıcıları bölmesinin silindiğiydi. İlkten forumda bir konu açmayı düşündüm fakat hemen en ilkel yöntemlerden biri olan "yeniden başlatma" tekniğini uygulayınca bütün sürücüler vs yerine geldi. Belki siz de ilk önce PC'yi yeniden başlatıp olmazsa Wi-Fi sürücüsünü kaldırıp yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz.

Sıfırlamayı ya da yeniden başlatmayı denedim. Sürücüleri Revo yazılımı aracılığıyla kaldırıp Intel'in sitesinden sürücü indirmeyi deneyec eğim. Umarım olur.
@Lycus @Sir Benjamin ikinize de teşekkürler. Sürücü güncelleştirmesini tekrar yaptım ve sorun düzeldi. İyi akşamlar!

Son düzenleme:
Eğer sorun devam ediyorsa diye yazayım dedim. Bazı virüsler ve aynı zamanda antivirüsler buna sebep olabiliyor. Özellikle Kaspersky kullanıyorsanız kaldırmayı denemenizi önerebilirim.

Geri
Yukarı