Wi-Fi üzerinden virüs bulaşır mı?

Burada Evil Twin Attack dediğimiz yöntem kullanılmış, bunun gibi birçok method var. Soruya gelirsek evet bulaştırabilir, bu yüzden mümkün olduğunca Wi-Fi güvenliğini sağlamak gerekir. Komşunuza da misafir ağı bile açsanız eğer profesyonelse yine yapabilir fakat sanmam böyle bir şey olacağını. Siz yine de anti virüslerinizi kurun ve komşunuzu tembihleyin riskli sitelere girmesi virüs indirmesin ve cihazlarına anti virüs kursun diye. Kaspersky öneririm bu arada. Kısaca böyle cevap vereyim dedim.
Bilgisayarıma yaklaşık 6 yıldan beri bir tane bile antivirüs programı kurmadım gerek de görmüyorum. Bilinçli bir kullanıcıyım. Ayda yılda bir kere windows defender çalıştırır taratırım. Bilgisayarım 3 sene sonra da 4 sene sonra da sıfır gibi. Ben sadece wifi üzerinden virüs gelir mi diye korkuyorum. Veya kalıcı olarak modemin içerisine yerleşebilir mi?

Virüs hakkında bilgim yok ama internet üzerinden herhangi bir bilişim suçu işlerse, internetinizi paylaştığınız için sizde suçlu durumuna düşüyorsunuz.

MAC filtreleme aktifleştirip, SSID değiştirebilirsin. Modem paneli şifren de varsayılan ise değiştirirsin.
SSID gizle dediğimde ve şifreyi de değiştirdiğimde hem wifi'den otomatik çıkış yapılacak hem de modemi ne olursa olsun Wİ-Fİ açtığında ismi çıkmayacak dimi?

SSID gizle dediğimde ve şifreyi de değiştirdiğimde hem Wi-Fi'den otomatik çıkış yapılacak hem de modemi ne olursa olsun Wi-Fi açtığında ismi çıkmayacak değil mi?
Aynen öyle, Wi-Fi'yi göremeyecek. Görse bile MAC filtreleme var bağlanamaz, hadi onu da aşabildi diyelim şifre farklı. WPS'de kapatırsanız tamamdır.

Bu arada gizlemenize rağmen SSID değiştirirsiniz bu arada. Yalnızca bağlanacağınız cihazlara elle girersiniz kendiniz.

Aynen öyle, Wi-Fi'yi göremeyecek. Görse bile MAC filtreleme var bağlanamaz, hadi onu da aşabildi diyelim şifre farklı. WPS'de kapatırsanız tamamdır.

Bu arada gizlemenize rağmen SSID değiştirirsiniz bu arada. Yalnızca bağlanacağınız cihazlara elle girersiniz kendiniz.
Benim için sadece görmemesi kafi. SSID değiştirip şifre değiştiriyorum sadece. WPS nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı