Wi-Fi üzerinden virüs bulaşır mı?

Benim için sadece görmemesi kafi. SSID değiştirip şifre değiştiriyorum sadece. WPS nedir?
SSID gizleyin, aynı zamanda değiştirin de. Şifreyi de değiştirin. WPS özelliği modemlerde ufak bir tuş veya WPS pinleri yardımıyla kolayca bağlanmaya yarayan bir özellik fakat maalesef güvensiz.

SSID gizleyin, aynı zamanda değiştirin de. Şifreyi de değiştirin. WPS özelliği modemlerde ufak bir tuş veya WPS pinleri yardımıyla kolayca bağlanmaya yarayan bir özellik fakat maalesef güvensiz.
Anladm çok teşekkür ederim.
Son olarak bir şey daha sormak istiyorum zamanınızı almadan. Ben Yalıtılmış AP özelliğini de açmıştım. SSID gizleyip diğer misafirleri attıktan sonra buna gerek kalır mı bilmiyorum. Çünkü ben bu zamana kadar senelerce kapalı kullandım. Yine de bu özelliğin açık olması mı daha iyi olur yoksa kapatsam da farketmez mi? @24099

1605883150790.png

Son düzenleme:
Anladm çok teşekkür ederim.

Son olarak bir şey daha sormak istiyorum zamanınızı almadan. Ben Yalıtılmış AP özelliğini de açmıştım. SSID gizleyip diğer misafirleri attıktan sonra buna gerek kalır mı bilmiyorum. Çünkü ben bu zamana kadar senelerce kapalı kullandım. Yine de bu özelliğin açık olması mı daha iyi olur yoksa kapatsam da farketmez mi? @24099

Eki Görüntüle 744332
Size kalmış bir şey. Kendi cihazlarınız sadece bağlıysa kapatabilirsiniz fakat ekstra güvenlik için açılabilir.

Size kalmış bir şey. Kendi cihazlarınız sadece bağlıysa kapatabilirsiniz fakat ekstra güvenlik için açılabilir.

Ben ve ailemin kullandığı cihazlar bağlı. Farklı bir şeyi engellemiyorsa (farklı bir özelliğin kullanımını v.s) açık kalması yine de bir tık faydalı gibi geldi bana. Sonuçta fazla güvenlik göz çıkartmaz sanki. Sonuçta zararı yok faydası var.

Ben ve ailemin kullandığı cihazlar bağlı. Farklı bir şeyi engellemiyorsa (farklı bir özelliğin kullanımını vesaire) açık kalması yine de bir tık faydalı gibi geldi bana. Sonuçta fazla güvenlik göz çıkartmaz sanki. Sonuçta zararı yok faydası var.
LAN üzerinden ortak oynadığınız oyun falan varsa oynayamazsınız bu özellik açıkken mesela. Cihazlar izole özetle birbirinden.

LAN üzerinden ortak oynadığınız oyun falan varsa oynayamazsınız bu özellik açıkken mesela. Cihazlar izole özetle birbirinden.
Hımm o halde onu açayım ben. O bir tık sorun yaratabilir. Sadece SSID ismini değiştirsem, şifreyi ve gizlemeyi yapsam yeterli olucaktır. Zaten güvenlik duvarlarının hepsi açık ve WPA2 ile korunuyor. Ekstradan başka bir şey yapmama gerek yok zaten. Teşekkürler her şey için.

Yeni konular

Geri
Yukarı