Wi-Fi'den cihazıma virüs bulaşır mı?

Daha fazla  
Meslek
kergit kargıcısı
Arkadaşlar ben bu gün derslerimin konu anlatımı için dedemin iPhone telefonundan anlatım olan siteye girdim güvenli değildi fakat başka kaynakta yoktu sadece HTTP bağlantılıydı. Konu anlatımlarına baktım video izledim babaannemde Wish'de kıyafet bakıyor aynı zamanda Smart TV de var o cihazlardan modeme geçip tablete girer mi? 10 kere modemi resetledin telefonuma ve tabletimde defalarca format attım bir de Ethernet kablosundan bir şey olur mu ya da bir Wi-Fi'a bağlanmadan bile virüs bulaşır mı? Modem yeni nesil Turkcell süper Online daha geçen değiştirdiler.

Dosya Ekleri

• 161877782985597373376251480878.jpg
    161877782985597373376251480878.jpg
    65,2 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güvenli değil demek o siteye herhangi bir bilginizi vermeyin ve alışveriş yapmayın anlamına gelir bunları vermediyseniz bir sorun olmaz.

Bu kadar telaşlanmanıza gerek yoktu. Güvenli değil demek o siteye özel bilgilerinizi vermenizin güvenli olmaması demek. Yaptığınız format ve reset işlemleri boşuna. Bir şey olmaz.

chrome bazen güvenli güvensiz diyor ama alakası yok cidden güvensiz siteler vardır ama bir siteye girerek değil sitede bazı şeyleri onaylayarak yada siteden başka siteye gitmek güvensiz olabilir arka planda windows defander çalışıyordur zaten bir sorun çıkarsa bildirim olarak yeni bir virüs bulduğunu söyler

Sadece ders için video izledim.

Bir sorun olmaz hocam formatlık bir durumda yoktu yani format atmadan önce belirtseydiniz söylerdik zaten güvenli değilin üstüne tıkladığınız da orada belirtiyor.

güvenli değil demek henüz onaylanmamış site demek ve bilmediğiniz sitelerede arka planda virüs programı olarak girmenizde pek bir sakınca göremiyorum. (standart kullanıcılar içindir.)

Geri
Yukarı