Windows 10 1909 sistem kesintileri yüksek CPU kullanımı

LazJedi

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar,

Son 1 haftadır bilgisayarım normal kullanımdayken fanlar çok fazla çalışmaya başladı. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde sistem kesintileri adlı işlemin işlemciyi sürekli meşgul etmeye başladı. Bilgisayarımda her şey güncel. USB cihazlarımı çıkarıp denedim, ekran kartımı devre dışı bıraktım, son kurulan Windows güncellemesini kaldırdım, sfc /scannow gibi komutları denedim fakat sorun hala devam ediyor.

Process Explorer ile kontrol edin. Sistem Kesintileri donanımsal çakışma demek. BIOS sıfırlayın bir de.

Merhabalar,

Son 1 haftadır bilgisayarım normal kullanımdayken fanlar çok fazla çalışmaya başladı. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde sistem kesintileri adlı işlemin işlemciyi sürekli meşgul etmeye başladı. Bilgisayarımda her şey güncel. USB cihazlarımı çıkarıp denedim, ekran kartımı devre dışı bıraktım, son kurulan Windows güncellemesini kaldırdım, sfc /scannow gibi komutları denedim fakat sorun hala devam ediyor.
Eğer sorunun çözülmezse temiz bir Windows kurulumu çözer :).

Son düzenleme:
Driverlarını nasıl güncelliyorsun?

Windows kendi güncelliyor zaten. Öte yandan intel sürücüleri için "Intel Driver & Support Assistant" yazılımını kullanıyorum.

Miner virüsü olabir. Kaspersky ile tam tarama yapın.

Teşekkürler ilk bunu deneyeyim sonra Recep beyin önerisini denerim.

Process Explorer ile kontrol edin. Sistem Kesintileri donanımsal çakışma demek. BIOS sıfırlayın bir de.

Teşekkürler denedikten sonra sonucu yazacağım.

Eğer sorunun çözülmezse temiz bir Windows kurulumu çözer :).

Format çare kalmadığı anda benim için çözüm yoludur :)

Aynı sorun bende de var. Kaç defa format attım düzelmedi. Artık bu hata ile beraber yaşamayı öğrendim. İşlemciye yük bindiğinde arkadan kendini belli ediyor. 5-10 saniye sonra kayboluyor.

Aynı sorun bende de var. Kaç defa format attım düzelmedi. Artık bu hata ile beraber yaşamayı öğrendim. İşlemciye yük bindiğinde arkadan kendini belli ediyor. 5-10 saniye sonra kayboluyor.

Evet ben de oyuna girdiğimde sorun yaşamadım. Hatta olağan dışı ısınma da yaşamıyorum. Tek sorun normal kullanım sırasında gelen fan sesi.

Windows riske girmemek icin eski driverları yüklüyor. Güncel sürümlerini yüklemez.

Sen kendin elle güncellemen gerekiyor 🤠

Üretici websitesinde daha eski sürücüler mevcut. Üçüncü parti sürücü yükleme yazılımlarına da hiç güvenmiyorum. Aygıt yöneticisinden ilgili sürücüye sağ tıklayıp güncelle seçeneğini seçmem işe yarar mı?

Evet ben de oyuna girdiğimde sorun yaşamadım. Hatta olağan dışı ısınma da yaşamıyorum. Tek sorun normal kullanım sırasında gelen fan sesi.

Üretici websitesinde daha eski sürücüler mevcut. Üçüncü parti sürücü yükleme yazılımlarına da hiç güvenmiyorum. Aygıt yöneticisinden ilgili sürücüye sağ tıklayıp güncelle seçeneğini seçmem işe yarar mı?

Kendin arayarak bulabilirsin. Basit aslında 🤠

Technopat indir bölümünde de var aslında sürücüler. Oraya da bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı